Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájszárazság? Mi lehet ez?...

Szájszárazság? Mi lehet ez? Amikor eszek nehezen tudok nyelni már régóta. Rágni tudok, de az is nehéz, lenyelni meg kész szenvedés, főleg ha száraz kajáról van szó.

Figyelt kérdés
Évek óta ez megy, szerintem kis korom óta. Mindig rámszóltak hogy ne igyak evés közben, de máshogy nem megy. Egyébként nem értem száraznak a számat, csak evés és fizikai megterhelés közben okoz gondot.

2016. aug. 5. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben a legtöbbször a dohányzás, gyógyszerszedés (pl. fogamzásgátlók), nyálkő vagy a csökkent folyadékbevitel okolható. Ha ezek kizárhatók, akkor viszont szóba jöhet cukorbetegség vagy sjögren szindróma is (autoimmun betegség). Vagyis mindenképpen olyan okot kell keresni, ami miatt csökkent a nyáltermelés. Érdemes lenne kivizsgálni (fogorvos vagy maxillofaciális szájsebész, vérkép...).
2016. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy szimpla vashiány tünete is lehet a szájszárazság és a nyelési zavarok.


Egyébként nem igazán értem, miért ne lehetne evés közben inni, szerintem nemhogy lehet, de kell is :)

2016. aug. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem vagyok benne biztos, amikor kezdődött nem dohányoztam, aztán pedig egy rövid ideig csak és nem túl gyakran, de már az is évekkel ezelőtt volt. A többi nem áll fent szerintem, de megnézetem egy orvossal
2016. aug. 5. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!