Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erre most mégis mi szükség van?

Erre most mégis mi szükség van?

Figyelt kérdés

Iskolánkban immáron kismilliomodik alkalommal tartottak pályaválasztással kapcsolatos órákat, mellyel önmagában nem is lenne gond (inkább ez, mint tanuljunk), de hiányolom belőle a változatosságot...

Állandóan akárhányszor tartanak ilyet, mindig csak a pontszámokról, a többletpontokról, meghogy jájj egyetemre kell menni tovább, mert utcaseprők lesztek tudnak beszélni ... Kicsit unalmas már ez, hogy minden alkalommal csak erről tudnak beszélni...

Most szombaton is menni kellesz iskolába aztán megint pályaválasztási nap lesz ahol ugyanezt 3 tanóra keretében előadják...

Inkább mesélnék el, hogy ők hogyan élték át az egyetemet😅

Ti hogy vagytok ezzel? Vagy csak számomra ilyen unalmas már ez a téma?



2019. dec. 1. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Te már tudod mit akarsz, gondolom ezért unod. Van, aki még nem biztos benne, és érdekli a téma. Gondolom ezért tartanak ilyen napokat, hogy segítsenek előre gondolkodni.
2019. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én olyannak látnám értelmét, ahol teszteket lehet kitölteni, hogy milyen munka való az emberhez, estleg tanácsadókkal beszélgetni. Én is untam, hogy kismilliószor is elmondták ugyanazt, de lényegében nem mondtak semmi hasznosat...
2019. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak ezzel az a gond, hogy nem segítik ezt elő, mert kb nagyobbrészt abból áll, hogy mire kapsz pontot és hogyan tudod összeszedni a maximális pontszámot...

Inkább mennénk valami munkahelyi/gyár látogatásra...

2019. dec. 1. 18:11
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 Na igen...
2019. dec. 1. 18:12
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit más téma, de lényeg valahol ugyanaz: estin érettségiztem és ott untam meg az általam csúnyán csak "beszär@tásnak" nevezett dolgot, azaz: járjatok órára és tanuljatok, különben nem lesz meg az érettségitek, mert nehéz, sokat kell rá készülni, ha nem tanultok, nem fogtok átmenni. Utolsó évben kaptunk egy új magyartanárt, talán az iskola legszigorúbb magyartanára volt, meg is szivatott minket rendesen. Egész évben ment a tanuljatok, mert megbuktok téma, aztán beváltotta, emlékszem az év végi vizsgára. Kb. hatodikként vizsgáztam és előttem egy embert kivéve mindenkit megbuktatott. Szóbelire nagyon felkészültem, mert előtte az írásbelin elvéreztem. Ehhez képest évekig hallgattuk a nehéz az érettségi szöveget, mégis szinte röhögve levizsgáztam és messze nem én voltam a legjobb tanuló, az év végi magyaron viszont hullottak az emberek. Feleslegesen stresszeltek a nehéz érettségivel.

Én azt unom manapság közel a harminchoz, hogy még mindig nem tudom mit kezdjek magammal, ehhez képest emberek ezrei 18-20 évesen célirányosan felvételiznek egy egyetem/főiskola x szakára, mert tudják mit akarnak. Nekem viszont sem kedvem, sem pénzem, legfőképpen pedig ötletem nincs a továbbtanulásra, akár a felsőoktatást akár a kétkezi munkákat nézem. Ennek megfelelően azt is unnám, amit te, hogy folyton csak az egyetemmel és pontszámokkal jönnek, szó nem esik a kétkezi hiányszakmákról.

2019. dec. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 Fuu, na igen, rohadtul nem egyszerű eldönteni, ennyi idősen pedig már még nagyobb nyűg...

Én nekem is nagyon nehezen született döntés, ezért is gondoltam úgy, hogy najd gimiben milyen jó dolgom lesz..

Hát legszívesebben négykézláb menekülnék innen, de már utolsó előtti évembe járok nem fogom itthagyni...

Segítő szakmára fogok jelentkezni, de csak OKJ-n végzem.. Egyrészt mert egyetemet el se bírnám már végezni, másrészt mert manapság már jobban megéri...

Már alig várom, hogy leérettségizhessek és dolgozhassak....

2019. dec. 1. 18:43
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
8-ban hozzánk pályaválasztással foglalkozó szakember jött. Teszteket töltöttünk ki, hogy kihez kb mi illik. Annak volt értelme. Amit nálunk viszont gimiben csináltak annak nem sok. "Maradj okj-n, vagy menj egyetemre, ennyi lesz az emelt, annyi lesz a szintemelő, ennyi lesz egy félév, vegyél fel diákhitelt, menj önköltsègesre, stb." Ismerős. Én már kiballagtam és most jöttem rá hova akarok menni.
2019. dec. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 De jóó😄 nekünk általános iskolai pályaválasztás annyi volt, hogy körbe kérdezte ofő mi szeretnénk lenni... Természetesen a fiúk 90%-a autószerelő, a lányok 90%-a fodrász😅

Gondolhatod, hogy abból hány sz@zalékukból lett valóban az... Fiúk esetében 0%... Lányok esetében 15%😅

De ilyen felvilágosításokat amiket ti kaptatok mi nem kaptunk sajna... 8. Félévkor az ofőm pedig szó szerint szét ordította a fejemet amiért csak 1 iskolát jelöltem be és nem 3-mat.. Konkrétan azt mondta, hogy vagy bejelölsz még kettőt vagy óra után nem mész sehova, itt naradsz és amíg el nem döntötted melyik két sulit jelölöd be addig ki nem lépsz az ajtón😂😂

Én biztos voltam benne, hogy felvesznek az első helyre, hisz egy elég gyenge gimit jelöltem be 4es átlaggal😅

Fel is vettek, de utólag már bánom, hogy ide jöttem 😅

2019. dec. 1. 21:07
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Ja hát alapvetően nagy hülyeséget mondanak nektek. NEM kell, hogy bdog boldogtalan egyetemre menjen. Inkább legyen egy ügyes fodrász, vagy műkörmös, keresse becsületes munkával a pénzét, mint hogy eltengődjőn valamilyen ,,gazdaság és marketing" címszó alatt 4-5 évet és aztán a mekiben süsse a krumplimat -tudom klisé, de fontosnak tartanám, hogy erről is kapjanak tájékoztatást középiskolában. Akkor talán nem lenne telítve az egyetem -a műegyetem- ennyi alja emberrel

És ja, ennek nincs értelme, amit nálunk is csináltak, hogy az egyetemi képzést propagálják, felesleges.

Az mehessen csak egyetemre, aki egyedül tudja használni a felvi.hu-t :DDDD

2019. dec. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tele alja emberrel?

A gazdasági és marketing szak leszólása?

Aki a krumplidat süti azt lenézed?


Önkritika, Kiscsillag!!!

2019. dec. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!