Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Micsoda baromság ez a hűtőrács...

Micsoda baromság ez a hűtőrácsmánia.50 éve nincs rá szükség, mégis nagyobbak mint valaha. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Régi márkáknál mint márkaarculat, még valahol érthető, de pl. vannak újabb koreai márkák is, ők is beálltak a sorba. Nyilván hagyományos autókról beszélünk, és azt már végképp nem értem, hogy elektromos kocsiknál miért van erre (vagy legalább utánzatra) igény. Tisztelet a kivételnek...

Tényleg érdekel a véleményetek.


2019. ápr. 21. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Az autómon a hűtőrács nagyrészt csak dísz. A tetején van egy rés, alatta csak vakrács van, azaz levegő nem jut be rajta, csak egy díszbetét. Alul viszont megint tényleges rács van, hogy az intercooler kapja a hűtőlevegőt.

Szerintem dizájn szempontjából van jelentősége. Nagyon hülyén nézne ki ha az autó elején egy nagy sima lemezfelület lenne.

2019. ápr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Van akinek tetszik van akinek nem, ilyen egyszerű.
2019. ápr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Én szerintem inkább legyenek márkákra jellemző, akár nagy felületű hűtődíszrácsok, mint hogy sima, az autó színére fényezett nagy lemezfelületek terjedjenek el. Funkciója pedig a belső égésű motorral szerelt autóknál megkérdőjelezhetetlen, akkor miért ne használják a gyártók ezeket is a design-céljaikra?
2019. ápr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Az hogy 50 éve nincs rá szükség, az egyszerűen nem igaz. Mögötte ott a hűtő amit járnia kell a levegőnek, hogy a keletkező hulladékhőt le tudja adni. Ez a mai (nem elektromos) autóknál is így van.

A tisztán elektromos autóknál valószínűleg tényleg nincs már műszaki jelentősége, de egyrészt az emberek fejeben “úgy néz ki egy autó”, ez a megszokott, a tervezők pedig gondolom a fokozatosság elve alapján nem akartak egyszerre túl radikálisat lépni. Másrészt gondolom az egyes hagyományos modellek elektromos változatai a hagyományos típusból lettek áttervezve, nem nulláról indult a tervezés, és ezek az elemek mint a hűtőrács átkerültek. Idővel majd eltűnnek nyilván, de nem egyik pillanatról a másikra.

2019. ápr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Az nem teljesen igaz, hogy nincs rájuk szükség, az Audiknál pl, de a BMW és Mercinél is a V8 motoroknál is már gond, hogy nem kap elég levegőt, és sokszor túlmelegszik egy egy ponton. Pedig ezeknek hatalmas hűtőrácsuk van, főleg az Audinak.
2019. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
A hátsó hengerek szoktak általában ott meg sajnos édesmindegy, hogy elől mennyit kap, ráadásul nagyobbrészt ugye a víz dolga lenne nem a levegőé.
2019. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Aha, a víz dolga lenne... és a vizet mi hűti le, ha nem a levegő?
2019. ápr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy túlmelegszik a hátsó henger nem az okozza, hogy kevés a levegő amit a hűtő kap, mert akkor nem csak a hátsó hengerek melegednének túl hanem sorban az összes, tekintve, hogy úgy tervezik a vízjáratokat, hogy a hátsobb hengerekhez, ahova alapból melegebb víz érkezik, nagyobb az áramlás.
2019. ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azt hogy nincs rá szükség, úgy értettem, hogy elég lenne sokszor egy keskeny rács alul. Több ilyen kocsi is volt már, csak talán emiatt nem lettek sikeresek. Gondolom a legtöbb embernek az számít igazi autónak, aminek nagyobb hűtőrácsa van, ezért tértek vissza a gyökerekhez, és csak kevés cég mer próbálkozni kisebb hűtőráccsal. Kisebb kocsinál különösen nevetséges ez szerintem. Semmi bajom nincs egyébként a hűtőráccsal, ha van funkciója, és nem csak "dísz" az egész, vagy a nagy része.


Mindenesetre köszönöm az eddigi, és az esetleges további válaszokat.

2019. ápr. 22. 00:37
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
MIért mi baj vele ha dísz, főleg, hogy sok mai autó esetében zárható, szóval még a légellenállásba sem szól bele ha nincs rá szükség.
2019. ápr. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!