Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemen valóban...

Orvosi egyetemen valóban hajnalig kell tanulni minden nap?

Figyelt kérdés

Bevallom mikor ezt hallottam egy kicsit meghátráltam a dologtól...

Orvosi egyetemre készülök, de van egy olyan hibám, hogy én 11kor elálmosodok és ha nem fekszem le aludni akkor kb 30 perc múlva már elaludtam együltő helyemben és reggel ott ébredek emiatt nem tudok éjszaka tanulni...

Akármennyi kávét, energiaitalt iszok, az Istenért se bírok tovább fent lenni, mindig hulla vagyok akkorra (ha esetleg valami csoda folytán mégis sikerül tovább húzni akkor az olyan is és csak épp a szemem működik, de az agyam az teljesen halott akkorra) ....

Valóban igaz ez, hogy ha nem tanulsz hajnalig akkor kibukol orvosin? Mert ha igen akkor kereshetek kétkezi munkát, mert nem fogok bírni éjjel tanulni...



2019. dec. 3. 14:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy emiatt bizonytalanodj el az orvosiban! :D

Szorgalmi időszakban néha nekem is kitolódik, de csak ha alapból is kicsit kifutottam az időből.

Vizsgaidőszak pedig olyan értelemben jó, hogy én reggel 8kor leülök, és este 10kor felállok az asztaltól.


De ez annyira emberfüggő amúgy, sokan azért tanulnak hajnalig, mert nekik késő este fog jobban az agyuk.

Ahogy az előző is írta, gimiben még teljesen máshogy kell tanulni, és ez így is van jól. Én sem tudtam volna elképzelni annó, hogy napi szinten 10-15 órákat tudok majd tanulni, hisz gimiben örültem, ha pár óra ment egy nap.

Szóval nyugi, írd meg jól az érettségit, és hajrá.:)

2019. dec. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Végzett orvos vagyok, egyedül vizsgaidőszakban tanultam hajnalban, de akkor is csak azért, mert bagoly típus vagyok és vizsgaidőszakban ennek megfelelő volt a bioritmusom. Magyarul délben keltem fel. Szorgalmi időszakban napi pár óra tanulás bőven elég.
2019. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!