Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mennyivel könnyebb...

Szerintetek mennyivel könnyebb az egyetem ha bejártok előadásra?

Figyelt kérdés
Mondják hogy elvileg vizsgaidőszakban ezerszer könnyebb dolgod lesz és elsőre átmész mindenből. Én azt tapasztaltam hogy hiába megyek be, ott van másik 100 ember a tanár se egyenként foglalkozik velünk, szóval nem vagyok rákényszerítve hogy figysljek. Mindig elkezdek telefonozni aztán elmegy azzal az egész óra. Jegyzetelni nem tudok, sose tudtam kiszedni egy folyó beszédből hogy most mit kéne leirjak mit felesleges. Ezért inkább alszom tovább vagy tanulok mást megkímélem magam plussz órás utazástól meg járkálástól mert előrébb vagyok ha azalatt tanulok. Nektek mi a véleményetek tapasztalatok?

2019. dec. 7. 00:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Egyrészt nem veszem elő a telefonom előadáson.

Másrészt mindent leírok, amit mond a tanár (nyilván értelmezve, rövidítve, nem szó szerint).

Nem azért figyelek, mert rá vagyok kényszerítve, hanem mert érdekel az anyag, nyilván azért választottam az adott szakot és vettem fel a tárgyat.

2019. dec. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
nekem az a véleményem hogy az ilyen minek megy egyetemre
2019. dec. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Mert neked, első válaszoló, még nem volt unalmas vagy fölösleges tárgyad, ugye?

Mert hogy az biztos, hogy minden szakon van ilyen, de ezekből legalább mindig előadás, hogy vizsgázni is kelljen belőle..


És nem, nem azt mondom, hogy pl.: telefonozz és aludj ezeken az órákon, mint ahogyan a kérdező.

Csak ezt nem szeretem, amikor ezt hozzám vágják, hogy "hát de ezért vagy itt, nem?".

Igen, a szakomnak a 70% ~ 80%-a érdekes is, de megtoldották csupa fölösleges tárggyal, aminek az értelmét nem látom.

Így, hogy nem is érdekel ez a néhány tárgy, nehéz is vizsgázni belőle.


Szóval árnyaltabb, nem kell egyből ezzel a dumával jönni.


Egyébként kérdező:

Nem, nem mindig elég az eléadáson jelen lenni.

Ehhez szoktak még szakirodalmat is ajánlani, tehát otthon még ehhez olvasnos is kell.

Sikeres vizsga = előadáson figyel/vagy elkéri a jegyzeteket + ezt megtanulja + olvas mellé a témában.

2019. dec. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

3, én nem vágtam hozzád semmit, egyes szám első személyben beszéltem, de sokat elárul, hogy rögtön így magadra vetted. :)


És igen, nyilván vannak olyan tárgyak, ami nehezebb, vagy nem köt le annyira (vagy pl másoddiplomát már levelezőn csinálva felnőtt fejjel a pokolba kívánok mindenkit szombaton reggel hétkor és szívem szerint aludnék helyette), de akkor is bemegyek, mert én választottam, és mert a tanulás része az előadáson való részvétel is. Nyilván önmagában nem elég. De én választottam, tölteléktárgyakkal, mindennel együtt: ez még mindig nem a középiskola, ahol mindenki ugyanazt tanulja, ha kell ha nem. Így sokkal jobban motivál - engem.

2019. dec. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Az biztos, hogy önmagában a jegyzetelés nem 100%os módszer, de ha valaki a legtöbb előadáson ott van, figyel, jegyzetel, az nagy pluszt jelent. Amit te csinálsz, kb annyit ér, mintha be sem mennél.
2019. dec. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Nálam abszolút nincs ilyen összefüggés. Volt olyan tárgy amin minden ea-n bent voltam jegyzeteltem, figyeltem mégis megbuktam kétszer is. Azóta csak azokon vagyok bent ahol van katalógus/nincs jegyzet.
2019. dec. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Tárgy/előadófüggő.


Én mindig megadom az esélyt az elején, de aztán többnyire rájövök, hogy ott bent úgyse jegyzem meg. Ráadásul el is kalandozok, ez az én hibám is persze, de az előadók is sokszor tettek érte.


Tanulmányi eredményem nem függött össze a bejárással.


Hozzájön az is, hogy 1 órára lakom az egyetemtől. Vagyis 2 óra az utazás. Ezt a 2 órát tanulással is tudom tölteni.


Mivel mérnöki szakon vagyok, ezért kedvesebb magolós tárgyam van, azokra azért bejártam többnyire. De ott se igaz, hogy az már egy 2-est jelentett volna, ahhoz is tanulni kellett.

2019. dec. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon jó tanuló vagyok, de én nem járok be. Ebben a félévben egy órán voltam ott, ahol kötelező volt (amúgy is levelezős vagyok). Szeretek egyedül lenni, egyedül, a saját tempómban tanulni. Mivel így is nagyon jól megy, nem látom értelmét beingázni. Ha nem menne egyedül, bejárnék. Volt olyan tárgy amiből kellett is (pl. matek, stat.)
2019. dec. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Ez olyan aranyos kérdés amúgy, gondolom az első vizsgaidőszakod előtt állsz.

Tényleg nagyon tárgy és tanárfüggő.

Őszintén minek járjak be annak a tanárnak az előadására, aki csak a diáit olvassa fel szó szerint, semmit nem tesz hozzá, és utána átküldi a diákat emailben. Ezért utazzak oda-vissza 1 órát?

Az is nettó hülyeség, hogy aki bejár előadásra, az majd elsőre átmegy mindenből. Ezt nem tudom ki mondta és milyen egyetemre jársz, de ezen csak mosolyogni lehet.


Egyszerűen én is azt tapasztaltam, hogy 10 fajta tárgyból olyan 1-2 előadásra éri meg bejárni, mikor az előadó tényleg tesz is hozzá az anyaghoz, és segít megérteni.

Amúgy meg azalatt az idő alatt amit elvenne egy előadás, meg tudok tanulni x db tételt a vizsgára, ergo sokkal hasznosabban töltöm el az időmet.


(nem akarok általánosítani, én is tudom, hogy vannak hasznos előadások amit vétek kihagyni, de ez a többségre nem igaz sajnos)

2019. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Ja amúgy én is buktam már meg 2x is zsinórban olyan vizsgán, aminek minden előadásán ott ültem az első sorban és laptoppal jegyzeteltem azt is, ha köhint egyet a tanár ( :D ), és mentem át elsőre ötössel olyan tárgyból, aminek csak a félév legelső előadásán voltam bent. Ez ilyen.
2019. dec. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!