Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Phd-s előadásra bejárni bsc-s...

Phd-s előadásra bejárni bsc-s ként mennyire "illetlenség"? Tudom nyilvánosak az előadások viszont tartok a tanár véleményétől.

Figyelt kérdés

Tudom írjak emailt meg minden de mennyire pofátlanság másodéves alapképzésben lévő hallgatóként bekéredszkedni. Már másik szak ugyanolyan éves tárgyáért is beszóltak.

Mit gondoltok, megéri baszkódni vele vagy fuck it és menjek könyvtárba?



2019. ápr. 3. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen előadás ez?


Egy előadás tök nyilvános... mikor tudja szerinted egy oktató, kik járnak oda? :D


Ne viccelj, PhD már rég nem az előadásokról szól. Sem az oktatók sem a hallgatók nem tudják hol vannak 😃 jó viccelek, vannak érdekes előadások, de kb önszorgalomból járnak az emberek, és a vizsga is általában vicc kategória.


Egy előadó örül ha van értelmes hallgatóság. Ennyi.

2019. ápr. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Diff egyenletek, komplex analra mennék de azt nem nagyon találtam.

Elsőéves bsc, villanymérnökin vagyok.

2019. ápr. 4. 00:58
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja és azt hogy mikor tudja, hát ha nem írok emailt akkor nem tudja, de nincs is fenn a kari honlapon :D


Gondolom aki benne van a doktori képzésben kap órarendet meg benne van a levlistában. Szóval fura.


De lehet csak túlgondolom:)

2019. ápr. 4. 01:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A legeslegegyszerűbb megvárni a tanárt a terem bejárata előtt, és amikor jön, megszólítani, bemutatkozni neki és megkérdezni, hogy a téma iránt érdeklődő hallgatóként ellenére lenne-e, ha önszorgalomból látogatod az óráit, vizsgázási szándék nélkül. Igen nagy az esélye, hogy beenged. Csak talán arra vigyázz, hogy az órán ne tegyél fel túl sok kérdést, mert azt a "nem hivatalos" hallgatók részéről nem minden oktató kedveli. Velem is megesett már olyan, hogy bekéredzkedett hallgatóként túl sokat kérdeztem, s az oktató emiatt meggondolta magát.
2019. ápr. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Mert ne is kérdezgessen előadás közben senki.


Annyira bírom az ilyen okostojásokat. Nem csak, hogy megzavarják az előadás folyamát, kizökkentik az előadót... de 4-5 kérdéssel az idő is elmegy. 1-2 kritikus kérdés még belefér / előadás, de többnél gyakran a professzor kéri meg az illetőt, hogy most már kushadjon és ne okoskodjon bele folyton (nagyrészt nem az infószerzés a cél)


Akkor kérdezünk, ha az előadó lehetőséget ad rá a prezentáció közben. Minden egyéb esetben felírjuk szépen és előadás után tesszük fel a kérdést.

2019. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, nem szoktam annyira kerdezni, nem vagyok azon a szinten, persze hogy nem kerdezoskodok.


Utolsot megkernem hogy ne offoljon.

2019. ápr. 4. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!