Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok, jelenleg egy gyárban dolgozom havi 120 ezerért 2 műszakban. 9 hónapja dolgozok itt, 0 hiányzással, becsületes munkavégzéssel. De az igazság az, hogy semmi motivációm nincsen, csak a bizonytalan jövőkép. A sulit már lassan 2 éve otthagytam ( 8 általánosom van + 1 szakis osztály) bizonyos okok miatt, de annyit mondok, hogy nem droghoz/cigihez/alkoholhoz köthető, hanem mondhatni a szerencsétlenségem miatt, elég nehéz volt beilleszkedni, nagyon nem fogadtak el, és a végén már nem láttam más lehetőséget :( Nagyon leírt engem mindenki már ott, hogy gyáva vagyok, és kihúzom magam mindenből, szüleim is.. Azóta minden munkát elvállaltam, amit csak tudtam, és azóta sem adtam fel. De nem akarok egész életembe ilyen munkából élni, 8 órát állok egyhelyben mindennap, mindezt 120 ezerért (jóesetben annyi, volt mikor 110 körül volt). Ti milyen tanácsokat tudnátok nekem adni? Alapvetően egy nagyon intelinges embernek tartom magam, ha az élet dolgairól van szó, de gimivel már valsz meggyűlne a bajom, ugyanis már a szakis matek is megizzasztott. Ti hogyan probálnátok kitörni ebből? Nagyon lehangol az, mikor látom azt, hogy mindenki írja, hogy már az érettségi + diploma kombó sem ér sokat.. Akkor én mit mondjak?

Látom azt is, hogy csomóan írjak, hogy ilyen - olyan vállalkozásuk van, meg hogy mérnökök vagyunk németben, vagy hogy 350 - 500 megvan magyarba villanyszerelőkent stb. Én meg szószerint azért dolgozok, hogy létezhessek.. Egy kicseszett cipőre is sajnálom a pénzt, nemám egy fullos tv-re v bútorra. Látom azt, hogy mások hogyan élnek (szép családi ház, gyerekek, kocsi stb) nekem meg egy cipőt is 5x kell meggondolni. Egyre kevesebb kedvem van így élni is, pedig ha jó munkaerőnek tartom magam, és becsületesen végzek én bármilyen munkát, de semmi esélyem sajnos, főleg itt m.o alsó részén.



2019. dec. 9. 01:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként semmi alkohol v cigi. És kicsapongó fajta sem vagyok. Épp a megbízhatóságom miatt is szomorú vagyok, hogy sosem fog rólam senki sem tudni, és semmi esélyem sem lesz kitünni a jelenlegi munkatársaim közül, (akik közül egyébként elég sokkal ápolok igen jó kapcsolatot, de nyilván van rengeteg bunkó / alja is közöttük) és egész életemben csak egy lúzer minimálbéres gyármunkás leszek. A munka persze nem szégyen, de a bérem viszont az.. rettentően szégyellem, hogy ennyire vittem, hogy ilyen kis semmilyen összegért cseszem szét a hátam/nyakam és azt pedig mégjobban sajnálom, hogy akár többre is vihettem volna, mert valljuk be.. Ritka olyan 19 évest találni, aki nem fogyaszt alkoholt, nem dohányzik, nem beszél trágárul, becsületesen bejár dolgozni úgy, hogy 0 motivációja van, mindenki leírta gyakorlatilag, és ráadásul életművész is egy téren. Egyébként az írásom miatt talán kicsit egosnak tünhetek, de szó sincsen semmi ilyesmiről sőt, ponthogy egy rettentő szorongós srác vagyok a való életben :(
2019. dec. 9. 02:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Kereshetnél valamilyen szakmát adó sulit, amit estin el tudnál végezni. Ha beszélnél valamilyen nyelvet, külföldön szakma nélkül is jobban keresnél, akár pl. árufeltöltőként.

Nyelvet tanulni pedig el tudsz kezdeni akár online, amit később könnyebb folytatni online csetelésekkel, szinkronizálatlan videók nézésével, később élőben beszélgetésekkel, fokozatosan felépíthető a nyelvtudásod.

De, ha 0 a motivációd, akkor nehéz bármilyen jó tanácsot adni.

2019. dec. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pupusz ***** válasza:
Vannak 8 általános után elvégezhető OKJ tanfolyamok. Pl, úgy tudom, a duguláselhárító is ilyen. Elég szépen lehet vele keresni főleg, ha maszekban csinálod. De van sok szakmát adó, 8 általánosos tanfolyam. Válassz egyet és végezd el. Máris előrébb vagy és ki tudsz lépni a gyári munkából. Sok sikert!
2019. dec. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!