Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az alábbi helyzetben hogy...

Az alábbi helyzetben hogy számolják a nyelvvizsgáért adható felvételi pontokat 2020-tól?

Figyelt kérdés

Ha van németből egy tanári diplomám, ami elvileg egyenértékű egy felsőfokú C típusú nyelvvizsgával, illetve van szintén németből egy középfokú (B2) komplex nyelvvizsgám, akkor a középfokú nyelvvizsgával kipipáltam a nyelvvizsga feltételt, a diplomáért pedig megkapom a 40 pontot, mint egy felsőfokú nyelvvizsgáért?


Érettségi pontokból lenne számíttatva a felvételi pontszám, és nem a már meglévő diploma alapján.


2019. aug. 25. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy nyelv csak egyszer lehet.
2019. aug. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy korabbi cikket idezett vki itt hogy ha ugyanabbol a nyelvbol van ket B2 tipusu nyelvvizsgaja, akkor egyiket beezamitjak kotelezonek, masikra megkapja a pluszpontot...
2019. aug. 25. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Ha az tényleg C1-et ér, akkor megkapod a 40 pontot, de én nem tudok róla, hogy egyenértékű lenne.
2019. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3


Ha a mesterképzésen szerzett némettanári diploma nem egyenértékű egy államilag elismert C1 szintű nyelvvizsgával, akkor mégis mivel egyenértékű? Középfokúval?


Köszönöm az észrevételedet.

2019. aug. 25. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudok róla, hogy bármilyen nyelvvizsgát érne.
2019. aug. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5


Még a négyéves főiskolai némettanári diplomámra így történik hivatkozás az egyetem által kiadott hivatalos dokumentumokban:

"Német nyelvből felső Komplex (C) típusú egynyelvű nyelvvizsgát tett.

Nyelvvizsga-bizonyítvány száma: (itt a diplomám száma szerepel)

Nyelvvizsga-bizonyítvány kiállításának időpontja, helye: (időpont és az főiskola neve)"

2019. aug. 25. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!