Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemen megbuktam egy...

Ha egyetemen megbuktam egy szabadon választható tágyból, akkor az beleszámít a súlyozott átlagba? (Ami az önköltségesre sorolásnál van)

Figyelt kérdés

Gyakorlati jegyes a tárgy, szóval a neptunban azt az üzenetet kaptam, hogy elégtelen. Míg ugye a vizsgásra olyat küldenek csak, hogy letiltva. Nem tudom, hogy a gyakorlati jegyes szabvál bukás beleszámít-e az államilag előírt átlagba vagy sem.

Egyébként a vizsgás tárgy letiltás is beleszámít? Mert végülis ott nem kapok jegyet sem.


2019. dec. 9. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Miért ne számítana bele??? Nem is értem.


Ha egy tárgyból nem mehetsz vizsgázni azzal ugye nem kapod meg a kreditet, márpedig a súlyozott átlagnál fontos a megszerzett kreditek száma.

2019. dec. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Az elégtelen beleszámít. Ha nem kapsz jegyet, azaz meg se próbálod a vizsgát, az nem, mivel jegyet se kapsz, de a tárgyfelvételbe és a felvett kreditbe beleszámít.
2019. dec. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Miért ne számítana bele?"


Mert több gyakorikerdésekes kommentnél is írják, hogy nem számít. Pl ezt:


"Ha azt az átlagot akarod számolni, ami ahhoz kell, hogy ne soroljanak át önköltségesre államiról (súlyozott tanulmányi átlag) akkor nem. Azt úgy tudod kiszámolni, hogy az előző két félévben TELJESÍTETT tárgyaid kreditértékét beszorzod az érdemjeggyel, majd ezek összegét elosztod a két félév alatt összesen megszerzett kreditek számával. Ha az az átlag kell, ami után az ösztöndíjat kapod, azt sajnos nem tudom, de ha az előbbi kellett akkor az így van."

2019. dec. 9. 14:30
 4/6 A kérdező kommentje:

Illetve van egy átlagszámító kalkulátor:


[link]


És itt sem számítja bele az 1-est a kalkulátor az átlagba.

2019. dec. 9. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Az egyetemed hallgatói követelményrendszerében kellene megnézni, hogy pontosan hogyan számítják, vagy megérdeklődni a tanulmányi osztályon, de az elégteleneket jellemzően NEM számítják bele a súlyozott átlagba.
2019. dec. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

“Mert több gyakorikerdésekes kommentnél is írják, hogy nem számít. “


Első vagyok. Ha neked az nem számít, hogy buktad a kreditet, és ezáltal az átlagod is máshogy fog kinézni, nekem mindegy. Én nem beszéltem az elégtelen jegyről...

2019. dec. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!