Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Honvédség vagy villanyszerelő?...

Honvédség vagy villanyszerelő? Melyiket érdemes?

Figyelt kérdés

11.es vagyok, gimnáziumban tanulok. Az érettségi tárgyakból jó jegyeim vannak (4, 5). Egyetemen eddig nem nagyon találtam olyan szakot, ami érdekel is és vinném is vele valamire. Igaz, mérnöki szakokon (pl. gépészmérnök) sokáig gondolkoztam, de végül rájöttem, hogy nem érdekelnek.

Egy ideje így már csak a Honvédségen és a villanyszerelésen gondolkozok. Mindkettőben van olyan, ami nálam nagy pozitívum. (Azt tudni kell rólam, hogy irodai munkánál én megőrülnék, így mindenféleképp fizikai munkára gondoltam eddig is.)


Honvédséghez hivatásosként mennék (NKE vagy Altiszti), villanyszerelő meg okj.


Villanyszerelőként többet keresnék, szabadabban tudok mozogni és tudnék később vállalkozást is csinálni akár, valamint szeretek bütykölni dolgokat, így ez szerintem közel áll hozzám, örömmel is csinálnám. Ezeken kívül ha úgy alakulna, akkor külföldön is kapnék munkát (persze nem ez a célom).


Katonaként kevesebbet keresnék, viszont biztos, hogy lesz állásom és fizetésem. (Inkább az Altiszti Akadémiára mennék, nem az NKEre.) Mivel régóta fontos nálam a sport, így úgymond katonaként a hobbimat is űzhetném részben. Régen egy álmom volt, hogy katona leszek, jelenleg is izgalmasnak és érdekesnek gondolom. Volt alkalmam beszélni személyesen több katonával is és csak jobban beleszerettem az egészbe.


Számomra negatívum:

-Villanyszerelő: na itt nem nagyon találtam. Az, hogy retkes leszek egy falvésés után, az nem nagyon zavar.

-Esetleg az, hogy nem tudom mennyire igazak a fizetések, amiket olvastam (kezdőként, 0 munkatapasztalattal olyan 200-250 ezer nettó, pár éves tapasztalattal 300-350 ezer nettó).


Katona:-kötöttebb vagyok, ha valami bajom van, akkor csak másik alakulathoz tudok átmenni, ami azért nem vicces..

-kevesebb fizetés

-misszió esetén több hónap távollét (nekem alapból nem baj, de így elég nehéz lesz családot alapítani).



Úgyhogy a kérdésem az lenne, hogy melyik irányt válasszam, mert nem tudok dönteni....

Ha valakinek van tapasztalata vagy tud mondani bármit (akár itt, akár privátban) azt nagyon megköszönném.



2019. dec. 10. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most írok valamit. :) Én vacillàltam 12-ben, hogy mi legyen, NKE, vagy burkoló. Most burkolónak tanulok estin, készülök a nyelvvizsgàra és utána megyek az NKE-re. Így legalább, ha mégsem tetszik az egyetem lesz egy biztos pont az életemben.
2019. dec. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál! Igen, erre én is gondoltam, viszont ezzel nekem az a bajom, hogy ha jól olvastam, akkor az NKE elvégzése után kötelező lehúzni pár évet a Honvédségnél, ugyanis ha leszerelne valaki, akkor vissza kéne fizetni az egyetem költségeit. Még kicsit olvasgatok majd erről, hogy jól mondtam-e, de régebben ezet olvastam. Valammint ha ez igaz, akkor ok, van egy szakmám, amiben nem dolgoztam. Elvégzem az egyetemet (4 év) és dolgoznom kell ezután katonaként valamennyit (pár év, ha jól emlékszek). Ha ez után meggondolnám magamat, akkor valószínű, hogy már sokat elfelejtettem a szakmámból.


Sok sikert a nyelvvizsgához és az NKEhez. Ment a zöld.

2019. dec. 11. 12:13
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Pontosan a kétszeresét kell lehúznod, tehát a HHKn 8 évet, az Altisztin meg feltételezem 4et.

Én nem javasolnám a Honvédséget, csak ha téynleg ezt akarod csinálni, és nem zavar ha semmibe veszik a munkádat, és nem fizetik meg eléggé. Mert ez gyakran megesik. Ez nem munka, ez hivatás. És ehhez mérten nem minden fefnékig tejfel errefelé.

2019. dec. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Már vissza tértem arra, hogy villanyszerelő leszek. Több lehetőségem lesz, mint a Honvédségnél.
2019. dec. 20. 06:02
 5/5 anonim válasza:

Szia Kèrdező!


Most,hogy nem lehet leszerelni sem,ès a bentragadtak a lètszámhiány miatt mèg jobban megszívják, látszik, hogy jól döntöttèl.

Sajnos a honvèdsèget rendőrpótlèknak,kórházi személyzet helyett,határőrsèg megszünèse+rendőrhiány miatt is használják.Ez mèg nem is lenne annyira gond,de a laktanyában minden dolgozóra minimum 5,irodából soha ki nem mozduló "katona" jut.

Tehát mindig ugyanazok mennek mindenhová,a többi kávèzgat,beszèlget, napközben sportol egyet, aztán mosolyogva hazamegy.

Arcátlan amatőr az egèsz társaság, sajnos èn kèsőn jöttem rá.

2021. nov. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!