Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem szakra tényleg...

Történelem szakra tényleg csak az életképtelen, másra nem való hülyék jelentkeznek?

Figyelt kérdés

A diplomájuk nem ér fele annyit sem, mint a mérnököké. Még a közgazdászok -akikkel köztudottan Dunát lehetne rekeszteni- is értékesebb munkát végeznek.

Mit csinál egy töri szakot végzett ember? Minimálbérért mehet egy múzeumba. A könyvtár az a jobbik eset, azzal nincs probléma. A döntő többségük viszont el sem tud helyezkedni. A diploma külföldön nem ér semmit, nem úgy, mint egy mérnöké, közgazdászé.



2019. dec. 13. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Vagy akit érdekel a történelem, akár hobbiszinten, és amúgy meg lehet, hogy pl megél másból. :) (amúgy nemtom:))
2019. dec. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
*Szal meg tök jó,ha valakinek a munkája a hobbija is tud lenni egyúttal pl. De lehet, hogy nincs is mondjuk vele pénzkereseti szándéka, hanem csak izgalmasnak találja szimplán.
2019. dec. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
aha
2019. dec. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
A rövid válasz: nem. Hosszabbat nem érdemelsz a stílusod miatt.
2019. dec. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Szokásos bölcsészt fikázó kérdés.

Lejárt lemez már!

2019. dec. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Én történelemszakon végeztem. És nem nézem le a mérnököket... Egyikünk diplomája sem ér semmit, ha rosszak vagyunk a saját szakterületünkön. És: mindkettőnké sokat ér, ha hivatásként űzzük.

"Minimálbérért mehet egy múzeumba. A könyvtár az a jobbik eset, azzal nincs probléma."

Részemről, a múzeum sokkal jobb, sokkal izgalmasabb és sokrétűbb a munka: tárlatrendezés, az új anyagok feldolgozása és természetesen kutatás, ami az egészben a legjobb. A könyvtár kevésbé ilyen változatos, meg oda inkább könyvtár-szakkal mennek.

Ezenkívül vannak ugye alapítványok, kutatócsoportok, egyéb gyűjtemények, ahol a történészek dolgoznak. Illetve a levéltárak.

"A diploma külföldön nem ér semmit, nem úgy, mint egy mérnöké, közgazdászé."

Én mondjuk a 20. század magyar történelem területtel nem is vágyom külföldre huzamosabb ideig... A pénz meg egy dolog: nekem ez nem csak munka, hanem öröm is. Ha csak a pénz érdekelt volna, akkor mehettem volna másnak is.

2019. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindent megértettem. Tisztelet a kivételnek, de sok töris ismerősöm kicsit kevésbé életrevaló. Aki a tanári pályát választja, az más tészta.
2019. dec. 14. 14:42
 8/10 anonim ***** válasza:
98%
Tudtommal egész sok politikusnak történész végzettsége van. Szóval lehet vele többet keresni mint mérnökként.
2019. dec. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék te milyen szakon tanulsz, ha tanulsz egyáltalán.
2020. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igen. Postásokká válnak.
ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!