Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik munka éri meg jobban...

Melyik munka éri meg jobban Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a nyelveket, emiatt tetszik a (szinkron)tolmács, viszont a biológiát is imádom és a fogorvos állás is nagyon tetszik.

Nem tudok dönteni, hogy melyik válasszam, melyik éri meg jobban Magyarországon.

Azon is gondolkoztam, hogy elmegyek nyelvi egyetemre és utána megyek fogorvosi egyetemre, de az úgy sokáig tartana. :c

Nem tudom, hogy megérné-e.

Ti a helyemben fogorvosi egyetemet választanátok vagy nyelvi egyetemet?


2019. dec. 15. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
A fogorvos jobban megèri. Nyelveket tanulj hobbinak.
2019. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Mindkettő elég nehéz, viszont nagyon jól meg lehet belőlük élni.

A fogorvosoknak fizikából, vagy kémiából is emelt szintűt kell tenni az érettségin, és azt hiszem öt éves az egyetem, ami ugye kemény tanulás. És mondjuk én személy szerint nem szívesen hallgatnám az emberek szenvedését fogászati beavatkozás közben egész nap, ebbe is érdemes belegondolni. Illetve ha lenne választásom inkább tolmácsnak mennék, ha olyan jó lennék a nyelvekből, és nem lenne gond a nyilvános szerepléssel. Mondjuk az is megterhelő lehet, mert gyorsan kell reagálni, és jó kommunikációs képességeket kíván meg a szakma. Én mégis valami nyelvet választanék, mert szerintem változatosabb, több lehetőséget kínál (akár fordító is lehetsz), ki lehet menni vele külföldre, és megismerni különböző embereket, kultúrákat.

2019. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

A tolmács szakma halott. És hamarosan még halottabb lesz, semmi jövője nincs. Egyedül a különleges nyelvekből (kurd stb.) van rá nagyon mérsékelt igény, de világnyelvekre már jóformán alig van rá piac. 20 éve még voltam moderátor olyan konferencián, ahol német és angol szinkrontolmács volt. Ma már sehol nem csinálnak ilyet, mindenki tud angolul. Nagyon hivatalos protokoll-fogadásokon politikusok nagyon hivatalos megbeszélésein van még szinkrontolmács, meg Brüsszelben (de ahhoz ott is kell lenni), de nehogy azt hidd, hogy tömeges az igény a szinkrontolmácsra.


Felejtsd el a nyelvi egyetemet. Hobbiból érdemes tanulni különleges nyelveket (arab, héber, kínai, koreai, japán, perzsa), ha mellé betolsz egy gazdasági szakot is, egyébéknt felejtős (mondom ezt úgy, hogy egy ilyen nyelvet tanítok én is egy ilyen tanszéken).


Biológiával rengeteg mindent lehet kezdeni gyógyszerkutatásban, orvosként stb. stb. Ami engem érdekelne ezek közül az a biotech. Annak hatalmas jövője van. Pénzkeresetnek a fogorvos meg mindenféle orvos is tökéletes.

2019. dec. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az értelmes válaszokat!!!

Akkor szerintem a nyelvtanulás hobbi marad. :)

Szívesen olvasnék még érveket/ellenérveket. Esetleg aki orvos/fogorvos vagy tolmács és megosztaná élményét.


Mégegyszer köszönöm, hogy megosztottátok velem a véleményeteket!

2019. dec. 15. 12:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha a fogorvost vagy hasonlót második diplomának akarod, az nagyon drága lesz! Csak az első van ingyen, és nem egyformák a képzések díjai.
2019. dec. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezt nem is tudtam.

Gazdagabb lettem egy újabb információval.

Köszönöm szépen!

2019. dec. 15. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!