Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Őszintén, nem túlozva: megéri...

Őszintén, nem túlozva: megéri Magyarországon orvosnak tanulni, és később ott is praktizálni? Milyen orvosnak érdemes kitanulni?

Figyelt kérdés
Szívesen olvasok tapasztalatokat, illetve még egy valamire kíváncsi lennék: mentőtisztnek, fogorvosnak, vagy ápolónak mennyire éri meg? Mik a tapasztalatok?

2019. jún. 28. 01:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%

Mentőtisztnek és ápolónak nem éri meg tanulni a fizetés miatt, ami elég közel van a minimálbérhez sajnos. Ráadásul keményen és sokat kell dolgozni, például ápoló ismerősöm heti 7-szer dolgozik, 12 órázik, és csak havi 1 szabad hétvégét kap. De alig kap 170-180 ezret..


Orvosnak természetesen megéri tanulni. Általános orvosira érdemes menni, onnan specializálódhatsz sokfelé, de a legtöbbel nem lesz anyagi gondod. Orvosin tanuló ismerősöm szerint a háziorvos munkája a legalja orvosként, de még ők is szép pénzeket visznek haza.


Van fogorvos/szájsebész ismerősöm is. Ő magánrendelőt nyitott. Mondanom sem kell, ő már nem úgy néz a pénzre mint mi "halandók" :)

Fogorvosnak szerintem érdemes menni, mert nem sok brutális esettel kell találkoznod. Jó, egyetem első éveiben van boncolás meg ezek az alapozó tárgyak, de az 5 éves képzés után legalább nem kell +5-6 év rezidensképzésre menni, hanem akár azonnal munkába állhatsz, főleg ha saját rendelőt nyitsz.

A komolyabb fogsorok 1 milliótól kezdődnek, és nem egy hónapos intenzív munka. Nekem például a gyomrom csak ennyire futná, hogy fogorvos legyek, így az lennék ha ezek közül kéne választanom. Igaz nem életeket mentesz, hanem csak esztétikái hibákat javítasz ki leginkább, de kinek mi.

2019. jún. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%

Mentőtiszt és ápoló kemény, stresszes és nagyon alulfizetett, meg nem becsült szakmák. A fogorvosok valószínűleg a legjobban kereső medikusok, cserébe az egyik legnagyobb szaktudást igénylő orvosi szakirány (nyilván nem egy ideg-vagy-agysebészhez viszonyítva).

Orvosnak tanulni megéri, itthon az SZTK-ban praktizálni nem igazán.

Mindenben egyetértek az elsővel.

2019. jún. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
Orvosnak, fogorvosnak éri meg tanulni azokkal lehet kaszálni (magánrendelés+ hálapénzek). Fogorvos ismerősöm a havi 1 milliót is megkeresi, egy másik szakorvos ismerősöm olyan havi 700 körül, ebben benne van az SZTK-s (8-4-ig+ügyelet néha) magánrendelős (heti 2-szer pár óra) pénz és a hálapénz is (van, hogy napi 30-t is kap).
2019. jún. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Na azért azt tegyük hozzá, hogy még ilyen meg olyan fizetés mellett se éri meg, ha nem szereted amit csinálsz. Orvosi 6 év kemény tanulás, hazudik, aki szerint nem olyan nagy dolog. 180 nettóval kezdesz (+ösztöndíj), mire szakorvos vagy megint eltelt vagy 4-5 év. Vannak hülye betegek, rossz kollégák, ügyeletet kell vállalni többnyire vagy behívnak éjjel 2-kor műteni ha mondjuk behívós sebész vagy. De ha ezeket helyén tudod kezelni, ha a sok rossz beteg mellett észreveszed a sok jót is, ha el tudsz vonatkoztatni mindettől és szívből lélekből tudsz gyógyítani, akkor megéri.

Fogorvosira is kb. ezt tudom mondani, hamarabb munkába állsz, de előtte azért 5 évig keményen tanulsz, nem kis áldozat. És nem csak esztétikai problémákat old meg, egy gyulladt, szuvas, letört fog gócpontot képez a szervezetben, ahonnan ide oda szóródhat a fertőzés, pl. endocarditis. Az átlag beteg ilyen problémákkal fordul a fogászokhoz, nem pedig mert van két folt a jobb metszőjén.

Mentőtiszt, ápoló: még kevesebb megbecsültség, még kisebb fizetés. Pedig milyen hatalmas szükség van a munkájukra. Csak az menjen, aki örömét leli benne.

2019. jún. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Tehát mentős, ápoló nem igazán lenne jó.

Kisgyerekkori álmom, hogy orvos lehessek egy szép napon, de most, hogy utána néztem: 6 év alap (ha ezt befejezed, nagyjából ,,senki" vagy) +3 év ha háziorvos szeretnél lenni és +5-9 év, ha bármi más. Megáll az ész...közel 11 év tanulás, ráadásul, úgy hogy a szüleid tartanak el addig, még nem kapsz munkát és fizetést.

Családot is kellene alapítani valamikor. Rengeteg érv szól ellene, de szívem szerint orvos lennék (bár kezdek megijedni és elbizonytalanodni). Fogorvosi viszont 5 év, relatívan könnyebb, és aztán rögtön lehet praktizálni, még ha nem is olyan nagy lelkesedéssel csinálnám.

Nem tudok, dönteni..nagyon nehéz.

2019. jún. 28. 12:05
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Lehet itt nyomni a szokásos szöveget, amit pár embernek sikerült már ide is beböfögni: orvosként nem lesz gondod, milliókat lehet keresni.

Jó...és milyen áron is?


Az az orvos, aki milliókat keres, az nem 8 órát dolgozik ám naponta, hogy aztán hazamenjen a kisccsaládjához és költi boldogan a millióit...

Hanem dolgozik napi 8 órát, ügyel havonta minimum 4-szer (de sok helyen sokkal többször), emellett magánrendel heti 1-3 alkalommal (a környezetemben lévő orvosokból kiindulva 4 órától sokszor 9-10 óráig!!!), aztán még mondjuk szülészként bemegy két ügyelet között szülést vezetni havi 5-10 alkalommal.

Akkor hány órát is dolgozik a millióiért?

Egyik kollégám "fénykorában" több, mint 400 szülést vezetett évente. Az több, mint napi egy. Szerinted mennyi élete volt mellette?


Szóval marhára lehet irigyelni az orvosokat, de azért a milliók nem a semmittevésért jönnek ám...

Ezzel szemben mondjuk egy informatikus ledolgozza a napi 8 óráját és azért kap milliós fizetést.

Nem egészen ugyanaz szerintem...


"Megáll az ész...közel 11 év tanulás, ráadásul, úgy hogy a szüleid tartanak el addig, még nem kapsz munkát és fizetést."

6 év után dolgozol és kapsz fizetést, szóval túlzásokba azért nem kell esni.


"(ha ezt befejezed, nagyjából ,,senki" vagy) "

Miért lennél senki? Egy másod- harmadéves rezidens kb. tök ugyanazt csinálja, mint egy friss szakorvos, csak bizonyos dolgokban nem ő dönt, hanem referálnia kell idősebbnek. De attól még normálisan dolgozik az ember, nem aktákat tologat meg kávét főz.


Gyereket csinálni meg lehet egyetem közben is, szakképzés közben is, utána is...

2019. jún. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó ez rendben van, amit írsz de ez az informatikus és mérnökön stb. kívül szintén elmondható sok más szakmáról, hogy sokat dolgozik és sokat keres, sok energiát fektet a tanulmányba ami nehezen térül meg, szerintem ezzel számoljon mindenki, aki erre a pályára szánja magát.

Én ügyvédként dolgozom, 5 év kemény egyetemi képzés, szakvizsga, szakjogászi képzések és napi 9-10 óra munka ha nem több, hétvégém nincs, ha haza is jövök az irodából állandó készenlétben vagyok, nem egyszer volt, hogy hajnalig voltunk a kollégákkal az ügyvédi irodában. Mennyit keresek? Sokat, ez igaz, de szabadidőm nem igazán van és rengeteget dolgozom, ettől még nem választanék mást. Nagyon sok ügyvéd van így, legalább is Bp-n.

Ne beszéljük le az orvosiról csak ez miatt, en sem beszélem le a leendő jogász kollégákat, aki erre születik úgyis az lesz.

2019. jún. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%

Hol beszéltem le róla? Szerintem sehol.

Csak tényeket közlök. Az emberek jó része azt gondolja, hogy egy orvos csak a seggét mereszti és dől a pénz. Abba valahogy senki nem gondol bele, hogy az A8-as Audihoz mennyit kellett valakinek dolgoznia meg a családjától távol lennie. Kicsit fárasztó már az "én még nem láttam szegény orvost", meg "nem láttam még orvost Trabanttal" szöveg.

2019. jún. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

"Kisgyerekkori álmom, hogy orvos lehessek egy szép napon, de most, hogy utána néztem: 6 év alap (ha ezt befejezed, nagyjából ,,senki" vagy) +3 év ha háziorvos szeretnél lenni és +5-9 év, ha bármi más. Megáll az ész...közel 11 év tanulás, ráadásul, úgy hogy a szüleid tartanak el addig, még nem kapsz munkát és fizetést."


De 6 év után már rezidens vagy, és kapsz fizetést. Ha a fogorvosin belül valamerre szakosodni szeretnél, az ugyanúgy plusz pár év még munka mellett. Az az egy év már szerintem semmi azért, hogy az álmodat élhess.


De hidd el, ha tényleg, igazán szeretnéd, akkor jöhetne bármennyi és bármilyen ellenérv, nem lehetne téged eltántorítani mellőle. Ha el lehet, akkor ez nem a te utad, és nem ez az álmod. (ami nem baj amúgy, mert nem vagyunk egyformák)

2019. jún. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Megoszlanak a vélemények, ahogy látom.

Kicsit bizonytalan lettem, miután úgymond rendesebben beleláttam az orvosi hivatás mögé. Úgy érzem, ez az egyetlen hivatás/ szakma amiben szeretnék dolgozni. Segíteni az embereknek, levenni egy súlyt a vállukról, mosolyt csslni az arcukra, és megkönnyebülést biztosítani számukra, ami az egészségüket illeti...de ugyanakkor megrémítenek a költségek és a tanulással járó évek száma.

Még egy kérdés- a 6 év után, mikor már gyakornokként dolgoztok, mennyi időt kell tanulással tölteni?? Sok vizsga van a specializálódás ideje alatt?

2019. jún. 29. 22:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!