Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Soproni Egyetem Erdőmérnöki kar?

Soproni Egyetem Erdőmérnöki kar?

Figyelt kérdés

Nehéz oda bejutni?

Mik a feltételek?

Nehéz ott megmaradni?

A matek mennyire nehéz?



2019. dec. 16. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
El szokták sokan végezni de nem igazán érdemes. Ha a felvi.hun a szakleírásában a végzés utáni statisztikák fülben nézel egy átlag fizetést akkor az elég sovány.
2019. dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 darandaliuszmusz ***** válasza:
100%

gondolom az erdőmérnöki szakra gondoltál nem a karra.

Kellenek a pontok , nézd meg az előző évieket.

Nehéz mert mérnöki szak , de minden mérnöki szakon ilyen nehéz lesz . ( kivéve egy két mérnöki szakot amin nincs matek pl természetvédelmi mérnöki sopronban )

Feltétel nincs, bárki jelentkezhet .

Teljesíthető , a pénz meg hát elhelyezkedés kérdése , de nem fizet rosszul , főleg ha szereted is amit csinálsz


-SOE EMK hallgató

2020. jan. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
89%

Szia!

Bejutni nem nehéz, bennmaradni sem, viszont időben, mintatanterv szerint haladni nagyon is az! Reálisabb tehát, ha számolsz egy év csúszással (tőlünk kb a kezdettek 20%-a végzett 5 év alatt), persze nem lehetetlen, de rohadt nehéz.

A szakmáról semmit nem fogsz tanulni, egy jó eszű technikus többet fog tudni nálad. (Ezt úgy írom, hogy előbb dolgoztam erdészként, majd technikusit végeztem, utána mentem erdőmérnökire)

Az elhelyezkedés jó kapcsolatok nélkül elég szívás, ugyanis mehetsz kormányhivatalhoz, vagy állami erdészethez megalázóan kevés fizetésért 5 év tanulás és egy mesterdiploma után.

Nem tudom, miért szeretnél ide jönni, de írj nyugodtan privátot, ha van kérdésed még!

2020. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Szia! Végül oda fogsz járni?
2020. júl. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Szia! Tudom már lehet késő! De hátha még valaki olvassa és hasznos lehet. Én elvégeztem az erdőmérnökit. Azt hittem jó döntés, jó erdésznek lenni, az mindig kell. De hatalmasat tévedtem. Nem ajánlom senkinek, hacsak a családban nincs erdész. 30-35 ember végez ezen a szakon évente, és általában kb. 5-6-ra lenne szükség. Elhelyezkedni közel lehetetlen az országban. Ha véletlen sikerül is.. akkor sem oda kerülsz ahova akarsz..kb. a legutolsó településen kell élned, ahova senki sem kívánkozik... állami Erdogazdasagokank a kezdő fizetés majdnem eléri a minimálbért.. nettó 145 ezer.. kitudja meddig .. mert csak akkor kerülhetsz feljebb, ha kihalnak feletted és te pont szimpi vagy... Hatóságnál megint nem rózsás a helyzet.. közalkalmazotti munkabér... Magánerdeszethez meg általában tapasztalt embereket keresnek. Ha egyáltalán keresnek.. Máshova meg nem tudsz ezzel a papírral elhelyezkedni..Ezzel a tudással saját vállalkozást indítani megint kb. lehetetlen, mert fát csak nagy tételben éri meg adni-venni vagy akármi.. minden nagyon költséges. Szóval nem. Nagyon nem éri meg az az 5 év szenvedés az egyetemen.. ennél sokkal jobb szakok vannak máshol.. ahol már egyetem alatt el lehet helyezkedni.. javaslom nézz körül álláshirdetésekben mik a keresett szakok..
2021. ápr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!