Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kozmetikus szakgimnázium után...

Kozmetikus szakgimnázium után van értelme tovább tanulni egyetemen, vagy nem igazán?

Figyelt kérdés

Erzsébet Királyné Szépészeti Szakgimnáziumra gondolok.

Sokaktól hallom, hogy egyáltalán nem érné meg, mivel csak akkor lenne értelme, ha lenne kozmetikusoknak egyetem..

De viszont sokkal jobban néz ki, ha van diplomád is az érettségi mellett, meg állítólag ha minden igaz több fizetést is kapnak az egyetemi végzettségűek.

Nem nagyon tudom már, hogy hogyan döntsek😩

Remélem valaki tud adni nagyon jó tanácsot:)



#egyetem #továbbtanulás #kozmetikus #Erzsébet Királyné Szépészeti Szalgimnázium
2019. dec. 17. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha kozmetikusként helyezkedsz el, semmilyen előnyt nem fog jelenteni a diploma. Azt kell kitalálnod, milyen szakmában éreznéd jól magad. Ha ahhoz szükséges a diploma, akkor neki kell állni az egyetemnek. Ha nem kell hozzá, akkor felesleges. 3-5 évet tanulni csak azért, mert jól hangzik, szerintem luxus. Tartogasd az energiád későbbre, hátha egyszer majd tényleg szükséged lesz egy diplomára.
2019. dec. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kozmetikuskent a vendegek szama es az arlistad szabja majd meg a beveteled, nem az, hogy most van-e egy szociologia diplomad, vagy sem.
2019. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jó tanuló vagy, érdemes továbbtanulni, de nem kozmetikusnak. Attól még a kozmetikus szakmád nem vész el. (Egyébként ebben a szakmában is vannak magasabb fokozatok, nem? Vagy szaktanfolyamok.)


Alibi diplomát nem érdemes szerezni, nem fog tőle nőni a fizetésed. De esetleg megtetszik egy olyan szakma, amelyet szívesen csinálnál, például gyógytornász vagy konduktor. Nézegesd meg, mik vannak.


Vagy pedig annak is van értelme, hogy egy másik szakmát melléveszel érettségi után (az is ingyen van), például masszőr stb. Jobb szerintem több lábon állni, a szépségiparban nem annyira könnyű az érvényesülés.

2019. dec. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!