Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Honnan a legegyszerűbb Ameriká...

Honnan a legegyszerűbb Amerikába költözni?

Figyelt kérdés

Jelenleg Ausztriában élünk a barátommal. Én 2019 tavaszán érettségiztem,aztán októberben költöztünk ki. Itt most egy albérletben lakunk, jó munkánk van nagyon jól érezzük magunkat. Az életünk végső célja azonban Amerika,az ottani letelepedés és életünk végéig tartó élet. Előtte azonban mindketten képezni szeretnénk magunkat. Ő a mérnöki,én a tanári vagy ápolói pályát szeretném választani. Van három ötletünk: 1. Ausztriában (Innsbruck) egyetemre menni,majd innen kiköltözni. 2. Visszamenni Magyarországra,az itt félretett pénzből koliban élni,majd az egyetem végén onnan kimenni Amerikába. 3. Ausztriában maradni,és innen levelezőn elvégezni egy magyar egyetemet.

Ha egyetem,akkor mi Pécsre mennénk.

Ti mit gondoltok,melyik a legjárhatóbb út? Nyelvtudás természetesen van,hiszen itt is mindent németül intézünk,a munkahelyünkön elvárás a német,ő angolul tökéletesen beszél,én pedig b2 szinten ragadtam még csak,de skypeon tanárral fejlesztem magam.



2019. dec. 19. 13:23
 1/8 anonim válasza:
43%

Nezel neha Tv-t , illetve olvasol ujsagot ?.... Amerikaban , ahol anno meg a kerites is kolbaszbol volt , egy olyan faszi uralkodik manapsag , akinek az emigracio nem cikk.

Persze , ha nagyon-nagy mernok lesz a partnered es Te , mint noverke legalabb a Terez Anya szintjere tornazod fel magadat , akkor talan elolvassa valaki egy irodaban a kervenyedet.

A jarhato ut az , amit adott pillanatban a conzulatuson mondanak ....

2019. dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 subrette ***** válasza:
3%
Mérnöki területen a Budapesti, Graz-i és Bécsi műszaki egyetemek nagyon jók, de Pécsen nincs ilyen irányú képzés.
2019. dec. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Utananeztetek melyik vizummal fogtok kimenni? Nincs tul sok lehetoseg. Es miert az USA? Mi vonz benne? (Csak erdekel, engem nem annyira vonz)
2019. dec. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
99%
Kanadába könnyebb kiköltözni. Onnan pedig már nagyobb eséllyel tudtok az USA-ba átköltözni. Szóval én úgy csinálnám, hogy valami piacképes diplomát szereznék, amire hatalmas igény van pl. Mérnökinformatikus. Felsőfokú angol nyelvvizsgát letenném mellé és utána utánanéznék részeletesen a Kanadai pontrendszernek. Ha már oda sikerül kimennetek, akkor folyamatosan tudtok pályázni az USA-beli munkákra, sokkal szívesebben alkalmaznak egy olyat, aki közel él (Kanada), mint egy másik kontinensen. Így munkavallalasi vízumot kaphattok, ez a legkönnyebbik módja a kijutásnak. Én így csinálnám. Ha ez megvan, utána lehet dolgozni a végleges megoldáson (zöldkártya).
2019. dec. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon nagyon kevés hiány szakmára adnak csak munkavízumot és

ahhoz is megfelelő gyakorlati időt várnak el. Nem egyszerű. Mérnökinfóst meg nővért pl keresnek.

2019. dec. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Kik pontoztak ennyire le? Azok szerintem valami álomvilágban élnek. Amerika az nem egy EU-s ország, hogy csak úgy kimehess oda dolgozni. A h1b típusú munkavíumot korlátozott számban és csak elég macerásan osztjàk. A cégnek kint bizonyítani kell, hogy nem találnak helyi munkaerőt és ezért kellesz te nekik. Programozókat meg az egészségügybe nővéreket szoktak leginkább így kivinni. Persze sportolóknak meg mésiába dolgozó híres embereknek is van külön vízum típus de ettől sztem az átlag embert nézve eltekinthetünk. Azoka hirdetések amik azt reklámozzák, hogy kivisznek takarítani vagy akármilyen más fizikai melóra hosszútávra az mind átverés. Kivisznek turista vízummal aztán 3 hónap után illegálissá válsz vele.
2019. dec. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Áldott Karácsonyt!😌
2019. dec. 22. 12:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Végül mi lett?
2021. aug. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!