Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 17 évesen lehet egyedül...

17 évesen lehet egyedül utazni amerikába? És hol a legolcsóbb vagy legegyszerűbb átszállni? Valamint, ha pl angilaba szallnek at, nem lenne gond a korommal?

Figyelt kérdés
(Ikertestverem is 17 es csak jovore leszunk 18ak, de iden nyaron lenne ez a terv:/)

2017. febr. 19. 13:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi kérdésem lenne, hogy a magyaroknak tényleg nem kell vízumot fizetni?
2017. febr. 19. 13:16
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Amerika nem az Európai Unió.

Vízum nem kell, de ESTA igen (ez egy "könnyített" vízum -féle, amolyan beutazási engedély), azért pedig fizetni kell.

ESTA-t viszont jó eséllyel csak akkor kap - akár nagykorú állampolgár is - ha van repjegye oda-vissza, szállása vagy meghívólevele ott élő valakitől, stb.

Egyedül utaznál? Hol laknál?

2017. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem, ikertestvéremmel.

nyelvet szeretnénk tanulni, valamint kirándulni.

Gondolom a repülőjegy rohadt drága, ezért nem is biztos, hogy hotelbe szállnánk meg lehet csak apartmannba, ha jratos vagy esetleg ilyen téren tudnál segíteni, hogy hogy érné meg a legjobban? Egy olcsó hotel vagy apartmann stb. ?


Egyébként Michiganba, vagy Virginiaba szerintem. Te mit javasolsz? Konkrétan egy cél még nincsen, tanakodunk rajta.. nem kis feladat !!

2017. febr. 19. 14:35
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez nem egy reális elképzelés, max álom...
2017. febr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

#4-es, nekem is van egy ilyen érzésem, de azért megpróbáltam tisztességesen válaszolni...


Kérdező, íme egy repjegy kereső oldal, sokan használják. Detroitba (Michigan) 280-300 ezer ft-ba kerül 1 DB (!) jegy oda-vissza.

Ha ikertestvéreddel mész, a repjegy (600 ezer ft), a szállással (min. 1 hétre, de inkább többre érdemes menni) , költőpénzzel együtt kb. 1 millió ft. Van ennyi pénzetek? :-)

2017. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már megint lemaradt a link :-( szóval a repjegy kereső - itt tudsz nézegetni... :-)


[link]

2017. febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
miért lenne álom?spontán ember vagyok, szerintem nincs ezzel semmi gond..
2017. febr. 19. 14:52
 8/9 anonim ***** válasza:

A repjegy általában (nézegetni kell, kivételek akadnak) New Yorkba a legolcsóbb. Onnan belföldi járattal lehet továbbmenni, céltól függően repülő, vonat, busz... ezek nem vészesen drágák.

A szállás ára is helytől függ, nem különbségek vannak az államok között, hiszen még az ÁFA, idegenforgalmi adó, stb. is eltérő mindenhol.

17 évesen egyedül ez nem fog menni, várjatok egy évet. És minimum 1.000.000,- Ft-al számoljatok. Ez nagyon minimum. Egy hétre amúgy nem igazán éri meg kimenni, USA óriási, inkább menjetek hosszabb időre majd, és több mindent nézzetek meg. Az apartman-dolgot felejtsétek el, legyen rendes szállás-foglalásotok, és tudjatok mindent bemutatni a határőrnek beléptetéskor.

2017. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Spontán ki lehet utazni Bécsbe, esetleg Londonba, de nem az USA-ba. Az egyik legdrágább ország, nem úgy van az, hogy tizenévesen felpattanunk, és nekivágunk. Vagyis de, ahhoz viszont tájékozódni kell és összerakni azt a tetemes összeget. Csak a retúr repjegy a keleti partra 6-700/fő USD-től indul, ha ügyesen foglaltok...


Álmodozni szabad, de ez most irracionális, kivéve ha egy tapasztaltabb emberhez csapódtok, és "csak" fizetitek a részeteket, de ez ismétlem, nem kis költség. Sok sikert a későbbiekhez.

2017. febr. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!