Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Második diplomaként melyik...

Második diplomaként melyik egyetemen a legegyszerűbb elvégezni a jogot? (Budapest és vonzáskörzete)

Figyelt kérdés
Nyilván tudom, hogy a jogi kar nem egyszerű, de kisgyerek mellett szeretném elvégezni levelezőn, és ez lenne a fő szempont, hogy gyerek mellett is bírjam, rugalmas legyen stb.
2019. jún. 19. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Károlin a legegyszerűbb, de ha teheted inkább menj az ELTE-re vagy a Pázmányra.
2019. jún. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért? Milyen szempontból jobbak ezek az egyetemek?
2019. jún. 19. 19:37
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Sajnos a könnyen megszerezhető és egyben értékes diploma egymást kizáró fogalmak. Vagy könnyebben szerzel jogi diplomát (pl.Károli) vagy vért izzadsz érte de akkor lesz egy minőségi diploma a kezedben (pl.Elte).

Annyit azért érdemes tudni, hogy a levelezős jogi diplomát a versenyszférában nem igazán tudod kamatoztatni (nappalisokat vesznek fel szinten kivétel nélkül) inkább csak az állami szférában, de persze ha az adott munkahelyeden maradsz és ott jól jön a jog, akkor megéri. Csak azért írom, hogy a levelező joghoz ne fűzz nagy reményt, inkább gyorstalpaló mintsem minőségi jogi képzés (több levelezőst ismerek aki átment nappalira mert annyira szar volt a levelező). Én vizsgáztam együtt levelezősökkel is többször anno, hát sokszor elég basic dolgok nem voltak meg nekik, így én tuti nem bíznám rájuk az ügyem de biztos vannak levelezőn végzett jó jogászok is, bár én a praxisom alatt még nem találkoztam ilyennel és kollégákkal konzultálva ők sem.

2019. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
A konzultációkra általában a levelezősöknek nem muszáj járni, de ennél nagyobb rugalmasságot semelyik jogázképzéstől ne várj. A vizsgaidőszak ugyanis attól még vizsgaidőszak marad, s ez gyerek mellett rettentően húzós lesz. Csak akkor vágj bele, ha gyorsan és precízen tudsz könyvnyi szövegeket memorizálni. A Pázmányt pedig mindenképpen kerüld el, ugyanis ott az első két év mézesmadzaga után a képzés második fele duplájára nehezedik, s akkor az ember dönthet, hogy vagy otthagyja az egészet, veszve hagyván az addig befizetett összes pénzét (merthogy az ELTE-re nem veszik át, az szinte biztos), vagy inkább leépíti az élet összes más területét, hogy vért izzadva valahogy végig tudja csinálni.
2019. jún. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen mindegy hol végzel, a lényeg a tudás ami a fejedben van. Mucsaröcsögén is végezhetsz jogot, ha tudod kamatoztatni a tudásod, de a legerősebb egyetemet is végigszenvedheted kettessel, ha mellette nem lesz tudás a fejedben. A diplomába pedig nincs beleírva a tagozat, hogy nappalin vagy levelezőn végeztél. Dönts a saját belátásod szerint, melyik egyetem a szimpatikus, melyik van a legközelebb stb., és ne anonim szubjektív véleményekre hagyatkozz, mert mindig van olyan aki az egyiket sározza és a másikat isteníti és fordítva. Mellesleg mindenkinek más a könnyű.

Objektíven nézve, gondolom ha iszonyúan jó memóriád lenne, kérdező, akkor nem fordult volna meg a fejedben a kérdés, tehát az ELTE-t jó eséllyel kizárhatod, hacsak nem szeretnél egy idegrendszerrel kevesebbet, és a gyerekeddel is szeretnél időt tölteni. Köztudott, hogy vért kell pipilni az elvégzéséhez. A Károlié a legfiatalabb jogi kar, tán ezt tartják a legkevésbé színvonalasnak ergo legkönnyebben elvégezhetőnek, én is ismerek olyat akiből azt se nézném ki hogy 10-ig el tud számolni és oda jár (bár már nem tudom hány év csúszással), meg elvileg a Zimány Linda is elvégezte egy tucat év alatt, tehát valószínűleg ez a legkönnyebb. A Pázmány a kettő között helyezkedik el, a büntetőjogról az hírlik hogy nehezebb, mint az ELTE-n, de egyébként kevésbé szadista, mint az egyetem téri társa. Én egyébként erre az intézményre voksoltam és eddig bejött : )

Budapest vonzáskörzetében pedig nincs jogi kar, a legközelebbi Győrben van, illetve van még Miskolcon, Debrecenben, Pécsen és Szegeden.

2019. jún. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban nincs a diplomába írva, hogy levelező. Jobb helyeken viszont rá szoktunk kérdezni, illetve úgyis kiderül a munka során a jogi tudás minősége, nem egyszer kellett már sajnos megválnunk levelezős kollégától, azért a nappalis képzéssel nem igazán hasonlítható össze és érzékelhető a tudásbeli különbség. Attól, hogy az állam biztosít egy ilyen lehetőséget nem jelenti azt, hogy az minőségben is megegyezik a nappalis képzési formával, a levelező tényleg csak azoknak jó, akik papírt szeretnének szerezni, illetve az adott munkahelyen esetleg előrejutást biztosít a jogi diploma.

Nyugodtan le lehet pontozni de majd a munkaerőpiacon megtapasztalják a diplomaszerzés után.

Minden esetre sok sikert kívánok, bármelyik egyetemre essen a választás.

2019. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hasznos válaszokat kaptam :)
2019. jún. 22. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!