Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség az üzemmérnök...

Mi a különbség az üzemmérnök informatikus és mérnökinformatikus szak között?

Figyelt kérdés

Sziasztok idén felvételizem és ez a 2 szak érdekelne de nem értem miben térnek el!!Valaki tudna segíteni??

Valamint annak is örülnék ha valaki adna tippet hova érdemes menni!!



2019. dec. 20. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Pannonon elnézve a mintatervet tökmindegy hogy mérnökinfot vagy üzemmérnököt végzel el, ugyanannyi lényegi tudást ad, ami mindkét helyen elég kevés. Papírnak mindkettő papír, az élet meg majd hozza a tudást és a tapasztalatot.


Üzemmérnökre mennék ha akkoriban lett volna ez a képzés, de csak azért mert rövidebb fél évvel.

2019. dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2019. dec. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Az üzemmérnök informatikus szak könnyebb, kevesebb alapozó tárgy, keveseb matek több gyakorlati jellegű tárgy. A mérnökinfó diploma ennek megfelelően értékesebb marad, és jobb alapozást ad mesterképzésre, üzemmérnökiről még különbözeti is kellene majd.


Én is az üzemmérnökit választanám, ha anno lett volna (én proginfón végeztem amúgy anno).

2019. dec. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Egyesek szeretik leszólni ezt a szakot, hogy ez "csak" bprof, a többi informatikai szak meg bsc, de ez is éppúgy diploma, mint az, csak itt valamivel kevesebb az elmélet és több a tényleges szakmai tárgy. Szerintem jó ötlet volt ezt a szakot elindítani.
2019. dec. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4:

Szerintem is jó ötlet volt. Sőt, igazaból az infrormatikusok 90%-ának bőven elég lenne, a mérnökinfót és proginfót pedig szűkíteni kellene a legjobbak, valamint a kutatói ambíciókkal bírók számára.


Az más kérdés, hogy hiába több a szakmai tárgy, ha ugyanúgy olyanok oktatják, akiknek elavult a tudása..

2019. dec. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!