Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Önfenntartás az egyetem mellett?

Önfenntartás az egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy szállodában dolgozom,és biztosítanak nekem szállást. Szeretnék azonban szeptembertől Pécsre menni az egyetemre (ápoló szeretnék lenni,régi álmom..). Milyen esélyek vannak az önfenntartásra? Most nyilván amit lehet megspórolok,de csak nem lesz ez elég 4 évig mindenre. Néztem a kollégiumokat,nagyjából 20.000 Forintban megáll egy hónap aminek nagyon örülök. Személyes tapasztalata van valakinek az egyetem melletti munkáról?

Szülőktől nem kapok támogatást,Anyukám meghalt már három éve,apám a bankett után kitett otthonról. Illetve ha nappalon tanulok akkor jön valamennyi félárvasági ellátás,viszont az elmenne a kolira,maradna belőle nagyjából 5-6 ezer forint..

Köszönöm a segítő kommenteket,szép vasárnapot!🤗



2019. dec. 22. 12:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Hello!

Az első és legfontosabb, hogy állami támogatott vagy önköltséges formában vágsz bele ebbe az egészbe?

Ha államis leszel, akkor a kérdés meg is van válaszolva. Járj utána, milyen szociális támogatásokra vagy jogosult. Alanyi jogon jár valami? Lehet igényelni még szociális ösztön díjat: ez is 8-10 ezer forint havonta. Minden félévben külön igényelni kell, a folyosítás nem automatikus. Ha szeptemberben kezdesz, akkor már augusztusban kezdj utána járni, milyen igazolások is kellenek: lakhatási igazolás, jövedelem igazolás (ha szülővel egy háztartásban élsz...). Közzé tesznek majd erről egy listát, csak szeretik a határidő előtti utolsó pillanatra hagyni a kis mocskok...

Ha jól tanulsz, lehet, hogy elnyert egy tanulmányi ösztöndíjat. Ezekből azért ki lehet jönni. Lehet suli mellett diákmunkázni is, bár ez függ a választott szak nehézségétől is.

Az Álláspont irodát tudom neked ajánlani. Ott van az Árkád melletti egyik kis utcában. Dolgoztam náluk párszor, gyárakba közvetítettek ki általában: kesztyű gyár, dohány gyár... Nem egy álom munka, de arra a pár félévre megteszi és nincs rajtad túlzottan nagy felelősség se. Néha azért zaklattni kell őket, rájuk csörögni csütörtök, péntek magasságában, hogy jövö hétre milyen melójuk van, de azért megbízhatóak... Annyi, hogy kicsit későn utalják a bért, bőven 10-ke után és időnként flegmák az irodában, de kezdetnek jó. De biztosan van más munka is náluk: pénztár, árufeltöltő stb.

Gondolom koleszban laknál? Én anno szobát béreltem az ifjúság útján: 15 ezer volt a bérleti díj és 15-20 ezer a rezsi.

Ha önköltséges formában tervezed, az már kicsit más tészta..

2020. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!