Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így lehetek angol-német...

Így lehetek angol-német fordító és tolmács?

Figyelt kérdés

Tehát jelentkezem Anglisztikára, majd minorba felveszem a német nyelvszakot, utána ha elvégeztem pedig a tolmács- és fordító mesterképzésre jelentkezem.


Ennek ez egy helyes útja szerintettek? Mert ugye bármilyen BA diplomát elfogadnának tolmács és fordítóképzésre...


2019. dec. 23. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Aha.
2019. dec. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg még milyen lehetőségeket ajánlatok? Már mint BA szakot...
2019. dec. 24. 10:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha tolmács és/vagy fordító szeretnél lenni, akkor a nyelvi ba a legjobb választás. Bármilyen diplomát elfogadnak a felvételin, de ég és föld a különbség egy nyelvvizsga és egy nyelvszakos diploma között, ezt tapasztalatból mondom.
2019. dec. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettél!


És akkor melyiket ajánlod, az Anglisztikát vagy a Germanisztikát? Lehetséges felvennem minorba valamelyik nyelvszakot? Tehát pl. ha Germanisztikán vagyok, akkor az Anglisztikát kell felvennem minorba? És mit takar az az 50 kredit? A diplomába ez hogy kerül bele akkor?

Sajnos nem értek hozzá, nem tudok kit megkérdezni, és nem igazán találok információkat erről a neten!


Esetleg osztatlan tanárképzés angol-német szakon? De szerintem az időpazarlás lenne, mert nem szeretnék tanárként dolgozni iskolában! Maximum magántanárként, de ahhoz elég a BA is.

2019. dec. 24. 11:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia èn nyelvszakos voltam ès fordìtòira járok. (Igaz nem angol nèmet, de ez lènyegtelen). Bármilyen minort felvehetsz, a lènyeg, hogy feltèteleket hozzá teljesìtsd. (Ennek időbe nézz utàna). Az 50 kredit azt jelenti, hogy minden tantàrgyhoz tartozik egy kreditszàm, és annyi tàrgyat kell teljesíteni, amelyeknek a végén a kreditszàmait összeadva 50 kredit lesz. Persze meg vannak adva melyik tàrgyak kellenek, nem neked kell kitalàlni. (Ez nyilvàn kevesebb sokkal mint a főszak, amely 120 kredit). A diplomàban alul kisbetűvel annyi van írva, hogy elvégezte ax xy minort (se jegy se semmi). A fordítóihoz annyit tudok még javasolni, hogy olvass sokat magyarul is, mert én most jöttem rà, hogy magyarul nem fogalmazok szépen, ami nagyon fontos. (+ Magyarból is volt felvételi).
2019. dec. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!