Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika vagy tanári 2...

Anglisztika vagy tanári 2 nyelvszakkal? Szerintetek melyiket válasszam, melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés

2019. dec. 26. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Mit akarsz dolgozni?
2019. dec. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a kérdés, hogy mi érdekel és mit szeretnél utána csinálni. Én anglisztikás voltam/vagyok és mindig megkapom, hogy miért nem mentem tanárira, mikor az sokkal gyakorlatiasabb, mennyivel hasznosabb és biztosabb... számomra viszont teljesen egyértelmű volt, hogy nem szeretnék tanárira menni, mert nem szeretnék tanítani. Persze, nem kötelező a szak elvégzését követően tanárként elhelyezkedni, csak úgy szerintem nincsen semmi értelme tanárképzést végezni, ha utána nem szeretnéd gyakorolni a hivatásod. Addig is van gyakorlat, pedagógiás tárgyak dögivel, miközben a két szakodat pedig az alapképzéshez képes kevesebb óraszámban tanulod. Alapképzésen pedig ugyanúgy van lehetőség minor felvételére, tehát ugyanúgy lehet két szakot vinni párhuzamosan.

Úgyhogy én azt mondom, hogy lényegében itt azon dől el a kérdés, hogy szeretnél-e később tanítani vagy pedig sem.

2019. dec. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsősorban a tanítás érdekel, de terveim szerint nem sima iskolában akarok elhelyezkedni, hanem inkább magántanárként, nyelviskolában, esetleg magániskolában. A fordítás is érdekel valamilyen szinten, attól sem zárkózom el, de nem főállásban csinálnám, hanem csak alkalmanként, másodállásban.

A tanárit én is egy fokkal értelmesebbnek gondolnám ebben az esetben, de nem tudom... Az egyik szakom ugye az angol lenne, amit nagyon szeretek, “ezer éve” tanulom, a felsőfok közelében vagyok, tehát felsőfokú nyelvtudással fogok egyetemre menni. A másik szakom a spanyol lenne, amit viszont tavasszal kezdtem, magántanárom van, szeretem és jól megy, jelenleg A2 szinten vagyok, van 2 évem összehozni a középfokot és az emelt érettségit, ami nem lehetetlen, csak nehezebb úgy, hogy sajnos nem tudom minden időmet erre szentelni. Tartok attól, elég lesz-e majd a nyelvtudásom. Míg anglisztikán “csak” angol lenne, viszont az önmagában kevesebb lehetőséget foglal magában, mint egy tanári diploma, nem jogosít fel arra, hogy bárhol tanítsak, jóval több lenne az irodalom (ahogy néztem), ami engem nem igazán érdekel. Szóval ezek a negatívumok. De ha anglisztikára mennék, akkor is lehet még belőlem tanár, csak akkor már 2 szakkal több értelme van.

Tanárin választhatnám még a németet, mert tudok németül, most is kellő gyakorlással le tudnám tenni az érettségit, de nem szeretem. Elvagyok vele, hasznos a német, de komolyabban nem akarok vele foglalkozni, nem akarok némettanár lenni.

2019. dec. 26. 21:49
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Én a tanárit választanám.
2019. dec. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Ezek alapján a tanárira szavazok.
2019. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Akkor ebben az esetben is tartom, amit írtam. Ha a tanítás érdekel és tanítani szeretnél, akkor egyértelműen válaszd a tanári képzést. Anglisztikán is lehet találkozni egy-két nyelvtanulással és tanítással foglalkozó tárggyal vagy témakörrel (pl. az alkalmazott nyelvészetben ez fontos), de nyilván alapvetően nem ez a fókusza, nem tanári tevékenységre készít fel a képzés és a kínált végzettség sem jogosít fel közoktatásban való tanításra. Ha tanári képzést választasz, akkor ott lesznek 'tanáris' tárgyaid (pedagógiai, pszichológiai tárgyak) és lesz gyakorlatod is, tehát akkor is jobban jársz vele, ha nem klasszikus iskolai nyelvtanár szeretnél lenni, ha "csak" magán nyelvoktatásban gondolkozol. Nyilván nem csak ezen múlik, anglisztikáról is kerülhet ki jó nyelvtanár (ahol egyébként ugyanúgy van lehetőséged spanyolt is tanulni), de akkor már ez is egy plusz lehetőség, amivel szerintem érdemes élni.

2019. dec. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
66%

Tanári!

Nehezebb, de tanulsz egy csomó pepszi tárgyat, megtanulsz kiállni, prezentálni stb. Egyrészt a versenyszférában kelendőbb leszel a soft skillek miatt, másrészt pedig a plusz kreditek miatt mehetsz egyéb mesterekre is. Na meg persze lesz egy konkrét szakma a kezedben, az sem mindegy.

2019. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem érdeklődd meg, hogy anglisztika szakkal és egy minorral át tudnál-e menni osztatlanra, ha meggondolnád magadat.
2020. febr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!