Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű töri érettségire...

Középszintű töri érettségire hogy érdemes készülni? Ha megtanulom az összes szóbeli tételt, az mennyire elég az írásbelire? És ti mikor kezditek el/kezdtétek el az ismétlést?

Figyelt kérdés

A szóbeli tételek kb. fele megy eddig, de nem szeretnék nagyon sok időt a törire szánni. Az oké, hogy ha megtanulnám az egész 4 évet akkor menne, de ha ez képtelenség akkor mégis mi az ami fontos a készülésnél, melyek azok a részek amit részletesebben kell megtanulni és amiket elég nagyjából? Csak mert úgy hallottam hogy nagy része szövegértés és ahhoz gondolom elég egy átfogó ismeret is.

Előre is köszönöm!


2019. dec. 27. 10:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt, hogy 70-80%-ot azért el szeretnék érni :D
2019. dec. 27. 10:46
 2/5 anonim ***** válasza:
Eddig hány feladatsort csináltál meg korábbi évekből?
2019. dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Itt vannak a követelmények [link]
2019. dec. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pontosan az oktatási hivatal oldalán le van írva mik a követelmények. Mi anno ezt úgy tanultuk hogy jelöltül melyik téma emelt melyik középszintes anyag. A szóbeli szerintem kevés ehhez. A végpontoknál az írásbeli a végső százaléknál jobban dominál.

Ha lehet használni térképet nem ismerem a pontos jogszabályt most akkor ajánlom nézd át jól már abból összelehet hozni egy eleg magas százalékot. Illetve sok feladatok tölts ki az előző érettségiből. Általában mindig valami hasonlóra kérdeznek rá csak más formában. A töri első része én szerintem inkább kompetencia alapú könnyűnek mondanám az esszék megírásához viszont nem elég ennyi és ott lehet írásban a legtöbb pontot veszteni. Szóval azokhoz a tankönyvet el kell olvasni.

2019. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Atlaszt középszinten végig lehet használni a vizsgán de azt lehet hogy vinni kellesz magadnak és új fajta kell amiben nincs krónólogia
2019. dec. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!