Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nehéz egy történelem...

Milyen nehéz egy történelem szakra bekerülni egy egyetemen? Például a Debrecenin?

Figyelt kérdés
Töriből ötös vagyok, magyarból csak 4 és nyelvből is a 3. évvégi 4 volt. Mekkora lehet az esélyem ?
2008. nov. 18. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Ne aggódj, jó esélyed van, most már szinte bárkit bárhova válogatás nélkül felvesznek...
2008. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez azert igy nem igaz. Viszont a tori (es sok mas bolcsesz szak) ponthatara eleg alacsony, igy nem lehetetlen bekerulni. Debrecenben pl. tavaly 347 pont volt a ponthatar.


Szerintem van eselyed bekerulni, csak ird meg jol az erettsegit, jo lenne, ha emelteznel, az sokat dob a pontokon (+40). Ezenkivul ha van egy (esetleg 2) nyelvvizsgad, akkor mar nyert ugyed van szerintem, csak figyelj oda erettsegin.

2008. nov. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha van valamilyen pluszpontod akkor sima ügy. Ha nincs, akkor ajánlott szinte mindenből 5-öst produkálni (egy-két 4-es azért még belefér)

A ponthatár meg tényleg nem vészes.

2009. okt. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!