Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az a szakma, amiből a...

Mi az a szakma, amiből a következő 5-10 évben meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, azt terveztem hogy megszerzem a jogosítványt aztán elmegyek valamilyen futár/kézbesítő munkát végezni így kezdésnek, azonban kiderült hogy egy betegség miatt csak úrvezető lehetek. Most ez teljesen lelombozott, szóval a jogosítvány után el szeretnék nyáron kezdeni valamilyen OKJ-t, vagy szakmát, azonban ezen a téren nincsen tapasztalatom, nem is igazán gondoltam rá. Grafikust néztem, de szinte mindenki az, telített a piac. Mit csináljak?

20F


2019. dec. 29. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen kétkezi, szakmunka. Minden területen hiány van. (Jó szakemberből, aki nem kóklerkodik)

Villanyszerelő, vízvezeték szerelő, gáz szerelő ács, asztalos, autószerelő.

Tudod ki él meg 10-20 év múlva is?

Az aki mindenhez ért egy kicsit. Lásd: ki tud cserélni egy csaptelepet normálisan, megtudja csinálni a konnektort amit kitépett a gyerek a falból.... stb.

Mert manapság mindenki analfabéta mindenhez, és ez csak egyre rosszabb.

2019. dec. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Feltétlenül olyat válassz ami azért érdekel is...

Burkolásból amúgy jól meg lehet élni, az évszak sem befolyásolja annyira a dolgokat, mimt mondjuk ha ágy, bádogos, tetőfedő lennél.


Viszont én nem tudom, hogy mi az az úrvezető... A betegséged miatt a targoncázás is kiesik?

Mert ha nem, akkor szerintem az egy jó választás lehet, mivel rövid a képzés és hiány van belőlük...

Aztán később levelezőn akár egyetemet is végezhetsz mellette.

2019. dec. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Inkább azt veszem észre, hogy manapság mindenki mindenhez is ért, csak nem úgy ahogy kéne, de jó drágán. Voltak nálunk is betonozni, két nagy betonplaccot két külön brigád csinált, aztán mindkettő mállik, pedig pár éves munka.


2) Azt jelenti, hogy hagyományos jogsim lehet (tehát vezethetek autót) csak mondjuk nem lehetek személyszállító, mentősofőr meg ilyenek, tehát nem végezhetek munkát autóval.

2019. dec. 30. 00:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként az asztalos, vagy legalábbis az ilyen fával kapcsolatos dolgok érdekelnek. Régi székely kapukat figyelek érdeklődve, olyanokat kéne csinálni, de ahhoz kéne egy hangár legalább a méretük miatt, olyanom meg nincs :D
2019. dec. 30. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!