Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az igaz, hogy a BME építészmér...

Az igaz, hogy a BME építészmérnöki szakát csak csúszással lehet elvégezni? Volt olyan akinek sikerült elvégezni az osztatlant/MSC-t elvégezni 5 év alatt?

Figyelt kérdés

2019. dec. 29. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Mért ne lehetne?...
2019. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Amit hallottál, az egyik szakra sem igaz, arányaiban mindenhol többen végzik el csúszás nélkül, mint csúszással.

Akkor van baj, ha olyan tárgyból bukik valaki, amire minden évben épül valamilyen másik tárgy. Ez a legtöbb karon a matek. De hozható ez is.

2019. dec. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
El lehet végezni, de időarányosan a mérnöki szakok közül ez viszi el a legtöbb szabadidődet a rengeteg tervezési, rajzolós, makettozós feladat miatt. Sajnos viszont ezért cserébe nem egy anyagilag megbecsült szakma ez, a mérnöki területek közül talán a legkevèsbé jól fizető. A felvi.hun az adott szak szakleírásában a végzés utáni kilátások fülben találsz hivatalos fizetési statisztikát. Elég sovány a szám. Ha megnézed ezt egy gépész vagy villamosmérnökinél ott 100 ezerrel simán magasabb. Építő és építészmérnökök között dolgozom nem is rossz cégnél. De sajnos nem éri meg ezeket a szakokat elvégezni.
2019. dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem igaz lehet. Én SZE építőmérnökire járok, most vagyok negyedéves, elvileg idén kéne végeznem, de még soká fogok, legjobb esetben is minimum 2 év. Nem tudok olyan csoporttársamról aki idén végezne, a legjobb tanulók is jövőre fognak. Amit a 3. válaszoló írt az nagyon igaz, nagyon sok időmet elvesz, szinte semmi szabadidőm nincs. Sokszor kell éjszakáznom leadási határidők előtt.
2019. dec. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
4: és cserébe kezdő mü vagy építésvezetőként az összes szaki, sofőr, gépkezelő meg mindenki többet fog keresni nálad az építkezésen. Ha addigra a következő recesszió nem öli meg az iparágat úgy mint anno 2008-ban. Mert akkor még ennyiért is hálás lehetsz. A tervezés meg kifejezetten nevetséges szóval hagyjuk is.
2019. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5: Tudom, de most már befejezem ha nem szeretném hogy elvesszen a négy éves munkám.
2019. dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindent el lehet végezi csúszás nélkül. Mindig van 1-2 okostojás, akinek még ez sem nehéz :)

"arányaiban mindenhol többen végzik el csúszás nélkül, mint csúszással" - Erre azért nem vennék mérget. Nem tudom, hogy a VIK-en mennyien szoktak időben végezni, de szerintem nem véletlenül titkolja a kar. Én ide járok, nem tenném rá az életem, hogy többen végeznek csúszás nélkül :D Nekem egyébként eddig sikerült egyenesben maradnom.

2019. dec. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én végeztem 5 év alatt.
2019. dec. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én olyanról hallottam, aki csak azért csúszott, mert szakirányt váltott és erasmusra ment
2020. jan. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!