Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvvizsga fogyatékos gyermek...

Hinimini kérdése:

Nyelvvizsga fogyatékos gyermekeknek mik a kedvezmények?

Figyelt kérdés
Tartósan beteg illetve súlyosan fogyatékos gyermekem van és a fenti betegsegről van szskorvosi véleményünk. Nagyon szeretne menni felső iskolában de ugye kellene a nyelvvizsga a diploma kiadásához. Nyelvvizsga alól nem akar mentesülni arra gondoltunk, hogy a nyelvvizsgára való felkészülést (nyelvvizsga tételekre gondolok) ki kapja ilyen van ? B2-angolt szeretne és csak a szóbeli részre akarja a tételek kiadását. Agyvérzése volt úgy lett beteg.
2019. dec. 31. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A különböző nyelvvizsgák honlapján fent szoktak lenni a témakörök. Olyan nincs, hogy ki van dolgozva, mert nem azt akarják, hogy betanult szöveget felmondjon valaki, hanem, fel akarják mérni mi az, amit tud. Először szerintem ki kellene választani melyik fajta nyelvvizsgát akarja letenni.
2019. dec. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
B2-angolt
2019. dec. 31. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy b2 angolt, de van sokféle. Pl. Origo, Bme, Ecl, stb. (hirtelen ezek jutottak eszembe). Először azt kellene eldönteni, hogy egy vagy kétnyelvűt szeretne. (egynyelvű: csak angol, kétnyelvű: van fordítás is).
2019. dec. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
98%

Ahogy az első is írja. Témakörök vannak, nem tételek, és ezek bárki számára elérhetőek. És pontosan azért ami miatt az első is írja: ha kidolgozott tételeket adnának, azt mindenki meg tudná tanulni, mint egy verset, az nem mérné a tudás szintjét. Keressétek meg a nyelvvizsga központot, ahol le szeretné tenni a nyelvvizsgát és a honlapjukon biztosan fent lesznek a témakörök. De ha van olyan szellemi állapotban, hogy le tud tenni egy nyelvvizsgát nem értem, miért lenne szükség bármiféle könnyítésre a teljesítéshez.


De ez már nem az első ilyen jellegű kérdésed. Javasoltam korábban is, hogy az Oktatási Hivatalhoz fordulj, ők valószínűleg többet fognak tudni segíteni. Ha komolyan gondoljátok, nem is értem, miért nem fordultál még hozzájuk.

2019. dec. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdések és válaszok angol nyelvből

1000 kérdés, 100 válasz van az angol társalgáshoz is.

Nem célszerű ezt felmondani, mert személyes dolgokat is kérdeznek, illetve kérdésekkel megszakítják a monológot. Mintának lehet jól megtanulni, és egy kissé átfogalmazva előadni.

Lehetnek minták az angol tanulókártyák is:

[link]

Egy kicsit alkalmazod a helyzethez, és már megérteted magadat.

2020. jan. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!