Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire gyakori az olyan...

Mennyire gyakori az olyan ember, aki 30-40 éves korában jön rá hogy tanulni akar?

Figyelt kérdés

Érettségi -vagy akár általános - után nem érdekelte semmi, így elkezdett dolgozni ilyen-olyan munkákat. Elég sok ilyen embert ismerünk ugyebár.


Szerintetek lehet még ilyen idősen akár diplomát szerezni?

Ugye kimaradt 1-2 évtizednyi tanulás, hogy fog egy ilyen ember agya?


Most ne ilyen Szabó megmondóember Péter féle minden lehetséges, csak akarni kell válaszok legyenek :D



2020. jan. 1. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A növérem annak idején általánost végzett, szakmát tanult, és abban dolgozott.

Közben elkezdett németül tanulni, mert érdekelte, letette a különbözö nyelvvizsgákat meg fordítói szakvizsgát.

Idöközben különbözö betegségek miatt a szakmájában nem dolgozhatott, és fordításokból élt.

Aztán 52 évesen (NEM ELÍRÁS!) levelezön letette az érettségit, utána pedig beiratkozott egyetemre germanisztikára és megszerezte a diplomáját.

2020. jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a hónapban töltöm a 47-et. Jelenleg harmadéves gépészmérnök hallgató vagyok, ez lesz az első diplomám.

2001-ben (28 évesen) érettségiztem, szintén levelezőn.

A korosztályomban annyira nem gyakori, talán hárman vagyunk az egész évfolyamon, 30-40 közt azért vannak többen is. Általában 28-35 közöttiek vannak nálunk a legtöbben.

Igen, nehéz visszazökkenni. De: 48 évesen diplomám lesz. A nyugdíjig még hátra lesz 17 évem. Nem mindegy, azt milyen munkával töltöm.

Nehezebben tanulok, mint a fiatalok, de könnyebben kiszűröm a lényeget.

És lehet, közhelynek tűnik, de tényleg minden megtanulható. Csak kell a motiváció.

2020. jan. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
36 vagyok, aktívan egyetemre járok, munka és gyerekek mellett. Az agyam tök jól működik, köszi :)
2020. jan. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
35 leszek nemsokára, és én is egyetemre járok (igaz másoddiploma, de olyan területen, amivel tényleg 18 évesen foglalkoztam utoljára). A tanulás tekintetében nem érzek komoly különbséget az "igazi" diákéveimmel összehasonlítva, az viszont tényleg nehéz ügy, hogy mellette dolgozni kell. Azért így is meg lehet csinálni, csak lassabban. Elhatározás, kitartás kérdése. Az más kérdés, hogy mit kezd a munkaerőpiac egy 40 éves pályakezdővel. Nem akarok sem magamnak, sem másnak hazudni: ezen a ponton bizony hátrányban vagyunk azzal, aki korábban kezdte. Viszont még így sem lehetetlen vinni valamire szerintem.
2020. jan. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul.

Nekem ugyan van diplomám, mégis másfél évtized kihagyás után jött rám újra a tanulhatnék.

Nehezebb, az biztos. Nem marad meg úgy az ember fejében az anyag.

Viszont mások a célok. Ilyenkor az ember már "valamiért" tanul, nem pusztán azért, mert kell (kötelező, vagy mertanyámékaztmondták).

Én speciel most ezt szeretném tényleg jól csinálni :)

2020. jan. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!