Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra menjek ha jól...

Milyen szakra menjek ha jól akarok keresni de?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval nagyon jól szeretnék keresni, mivel az én családom közepes színvonalon él, viszont az elkovetkező evben mar szegenynek fogunk szamitani (mar ha lesz hol laknunk), de ez mindegy is, a lényeg, higy 18 éves 11.osztalyos lány vagyok, okosnak tartok magam es szorgalmas vagyok nagyon. Biosz olasz és infó emelten vagyok, de fogalmam sincs mi érdekel. Van egy angol középfokú nyelvvizsgám, ősszel csinálom a c1et és jovő tavasszal az emelt olasz erettsegit h megkegyeb az olasz nyelvvizsga is. Na de a lényeg az, hogy eddig gondolkoztam állatorvosin, de meggondoltam magam, le is adtam akkot a kémiát. Biológus annyira nem érdekel, mert mikrobiológiával lehet talán valamennyi pénzt szerezni, de az nem érdekel. Pszichológus érdekelne, de azzal se lehet meggazdagodni. Dietetikus lennék, de azt hallottam hogy Szegeden sőz BP n sincs olyan képzés, ez igaz? Gyógytornász de rossz, de Magyarországon rosszak a lehetőségek. Infó emelten azért vagyok, hogy letrhessem idén az infó érettségit, hogyha nem jön be az élet,elmehessek programozónak, bár ez nem érdekel, de nagyon jól keres. Szóval fontis hogy jól keressen, tudom, nem minden a pénz, de amíg még szorgalmasnak érzem magam és terhelhetőnrk, addig szeretnék sok pénzt szerezni, és időközben rajonni arra is h mi az alomszakmam. De ezt most meg nem tudom, és döntenem kell. Köszönöm hogy elolvastad, tudnál segiteni?

2020. jan. 1. 23:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Jajj rossz kategóriába került 😔
2020. jan. 1. 23:13
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

"hogyha nem jön be az élet,elmehessek programozónak, bár ez nem érdekel, de nagyon jól keres"

Ők szoktak kihullani már az egyetem második félévében.

2020. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, de ha az eszem megvab hozzá és a szorgalmam sikerulhetne. De mint mondtam, ez csak akkor, ha nem találom meg a többi között azt, amelyik a legoptimálisabb.
2020. jan. 1. 23:25
 4/16 anonim válasza:
20%
Egyszer is az a legfontosabb, hogy olyan munkát válassz amit szeretsz. De ajánlom a programozást, ha tényleg odaülsz napi 2-3 óra programozással nagyon jól elsajátíthatod bármelyik nyelvet. Tudni kell, hogy kevés programozó él Magyarországon, és ez a legkeresettebb szakma, tehát csak ajánlani tudom.
2020. jan. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

"hogyha nem jön be az élet,elmehessek programozónak..."


ezt nagyon jó, és igaz!


:D

2020. jan. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
83%
Ha nem szereted csinálni, akkor valószínűleg itt se fogsz meggazdagodni
2020. jan. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

"hogyha nem jön be az élet,elmehessek programozónak"


Nekem fordítva volt, elmentem programozónak és bejött az élet.

2020. jan. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Gyógytornászira se menj ha nem érdekel igazán, mert nem egy könnyű szak es a munka sem egyszerű, amit végezni kell. Meggazdagodni sem lehet belőle rögtön, kezdőként, magánpraxis nélkül nagyon alacsony a fizetés. A dietetikusok nagyon keveset keresnek. Pszichológiával lehet sokat is keresni, csak nem éppen a klinikai vonallal. Vagyis ha sok-sok évet tanulsz, akkor terapeutaként nagyon jól keresel, de ha nem szeretnél annyit, és elmész munka-és szervezetpszichológusnak vagy HR-re multikhoz, azzal nagyon jól tudsz keresni. Az olasszal neked ez így főleg nagyon jó lenne, a helyedben tanulnám még mellé az angolt meg még egy nyelvet majd később
2020. jan. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Ha valamit szeretsz csinálni, és jó is vagy benne,akkor meg tudod találni a módját,hogy jól is keress vele.

Ha valamit utálsz viszont,akkor nem olyan biztos hogy be fog jönni. Az egyetem azért más mint a középsuli...


Ha a pszichológia érdekel,akkor menj arra,nagyon sok területen el lehet helyezkedni vele, sok van ami jól is fizet.

2020. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hittem szét fogtok oltani, amiért a pénz része felől közelítettem meg, de hálistennek nem ez volt, minden válasz nagyon hasznos volt. Egy gond van, nem tudom mit szeretnék. Szóval lehet hogy csak évek múlva jövök rá, de pénzt valahigy keresni kell. Menjek el programozni, és közben hátha rajovok? Es akkor jól keresek, szval ha pályát valtanék, 1 évi fizetésből simán megtehetem remélhetőleg. Ahh nem tudom. 😥 De akkor, ha tényleg keresik a munka es szervezetpszichológusokat, akkor lehet megpróbálom azt. Köszönöm 😊
2020. jan. 2. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!