Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra menjek ha jól...

Milyen szakra menjek ha jól akarok keresni de?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval nagyon jól szeretnék keresni, mivel az én családom közepes színvonalon él, viszont az elkovetkező evben mar szegenynek fogunk szamitani (mar ha lesz hol laknunk), de ez mindegy is, a lényeg, higy 18 éves 11.osztalyos lány vagyok, okosnak tartok magam es szorgalmas vagyok nagyon. Biosz olasz és infó emelten vagyok, de fogalmam sincs mi érdekel. Van egy angol középfokú nyelvvizsgám, ősszel csinálom a c1et és jovő tavasszal az emelt olasz erettsegit h megkegyeb az olasz nyelvvizsga is. Na de a lényeg az, hogy eddig gondolkoztam állatorvosin, de meggondoltam magam, le is adtam akkot a kémiát. Biológus annyira nem érdekel, mert mikrobiológiával lehet talán valamennyi pénzt szerezni, de az nem érdekel. Pszichológus érdekelne, de azzal se lehet meggazdagodni. Dietetikus lennék, de azt hallottam hogy Szegeden sőz BP n sincs olyan képzés, ez igaz? Gyógytornász de rossz, de Magyarországon rosszak a lehetőségek. Infó emelten azért vagyok, hogy letrhessem idén az infó érettségit, hogyha nem jön be az élet,elmehessek programozónak, bár ez nem érdekel, de nagyon jól keres. Szóval fontis hogy jól keressen, tudom, nem minden a pénz, de amíg még szorgalmasnak érzem magam és terhelhetőnrk, addig szeretnék sok pénzt szerezni, és időközben rajonni arra is h mi az alomszakmam. De ezt most meg nem tudom, és döntenem kell. Köszönöm hogy elolvastad, tudnál segiteni?

2020. jan. 1. 23:11
1 2
 11/16 anonim válasza:
35%
Jogra...
2020. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Oda kellene egy töri vagy magyar emelt, de leginkább mindkettő 😥 és nem hiszem hogy egy egész terem előtt be tudnám bizonyítanibaz igazságot,vagy annak álcázott hazugságot 😔 pedig amúgy tetszene, de vannak nálam sokkal talpraesettebb emberek, nekik jobban való. De tényleg amúgy erre még nem is gondoltam, mert a szüleim mindig mondták hogy nem nekem való.
2020. jan. 2. 18:04
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A biológiából mi érdekel, és miért a mikrobiológust emelted ki hogy az nem? Mi igen? Annyi irányba el lehet menni, akár bioinformatika felé is. De még orvosként sem muszáj betegekkel foglalkozni. Orvos vagy biológus programozó tudással, és tiéd a világ. Ha van hozzá eszed elvégezni, akkor ne válassz gyógytornász vagy hasonló szakmát, azzal be leszel korlátozva. De ha tényleg érdekel a pszichológia az sem rossz, arra én kevésbé látok rá. Én most azt tervezem hogy közgáz kéne a biológia phd mellé, így lehet vezető beosztásokhoz jutni idővel. Nem kell laborban ragadni ha nem akar valaki.
2020. jan. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
83%
Az info emelt már 1 jo kiindulás lehet a programozáshoz.Kétségtelen nem vagy könnyű helyzetben de ha tényleg szorgalmas vagy akkor megtudod csinálni hogy jo legyen bárhogyan is döntesz
2020. jan. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
83%

Még az elöző vagyok.

Egyébként nem csak a programozás létezik IT-n belül lányként nyelvtudással elég nagy előnnyel indulsz.Ahova én járok iskolába onnan már csak azért elviszi egy IT-s multi a lányokat ha tudnak több nyelven beszélni és esetleg egy kis IT-s tudás

2020. jan. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek 😊
2020. jan. 7. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!