Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet belőlem idegenvez...

Hogyan lehet belőlem idegenvezető? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok. Van még 2 évem, de már a továbbtanuláson kell gondolkoznom.

Érdekelne az idegenvezetés, de elég keveset tudok a szakmáról. Szeretnék egy kis információt szerezni és ha egy idegenvezető is válaszolna, rettentő boldog lennék! :)

Szeretem az idegen nyelveket. Angolul már egészen jól tudok, van B2-es nyelvvizsgám. Németet tanulok még, de azt annyira nem szeretem. Szinte bármilyen nyelvet megtanulok szívesen azon kívül. Jól megértetem magamat az emberekkel és imádok beszélni. Továbbá imádom a történelmet és szeretem a művészettörténetet is. Ezek megfelelnek egy idegenvezető tulajdonságainak?

Ha én mondjuk a franciaországi Chenonceau kastélyban szeretnék idegenvezető lenni, milyen papírokat kell megszereznem hozzá? Milyen típusú idegenvezetőnek kell lennem hozzá? Mi a követelmény ebben a szakmában?

Ha esetleg megbízható oldalt tud valaki, akkor nem bánnám, ha elküldené itt, kommentben.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

18/L



2020. jan. 3. 02:08
 1/2 anonim ***** válasza:
39%

Ahhoz, hogy idegenvezető lehess, minimum két-, de inkább három nyelvet kell beszélned perfektül.

Ha a Loire-menti kastélyokban akarsz "guide touristique" lenni legalább három-négy évet kell élned Franciaországban, de semmilyen külön diploma nem kell hozzá.

Csak a Loire-menti kastélyokban dolgozva nem lehet megélni, egy idegenvezetőnek mindig oda kell mennie, ahova hívják.

Én Lyonban végeztem el az egyetemet (más szakon), és a szünetekben tolmácsoltam vagy idegenvezető voltam, de télen pl. inkább a hegyekben, mert ez elég szezonfüggő munka.

Linket csak franciául tudok küldeni.

2020. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Franciaországban a nyelv elsajátítása miatt kellene élned, mert az otthoni tanulás, bármilyen szinten is állsz, közel sem adja meg az ehhez szükséges nívót.

Három év, ha pl. kevés nyelvtudással a hotel- vagy vendéglátó szakmában dolgozol, gyorsan megadja az ehhez szükséges ismereteket. Természetesen nem mosogató, szobalány vagy egyéb ilyen munkákra gondolok, de Franciaországban mindig keresettek ezeknek a szakmáknak egyéb dolgozói is.

És ez remekül előkészít a turisztikára és az emberekkel való bánásmódra, ami az idegenvezetőnek nagyon fontos, ahogy az egyik linkben olvasható is.

2020. jan. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!