Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék karriert váltani és...

Szeretnék karriert váltani és az informatika valamelyik ágazatát megtanulni és elhelyezkedni benne hogy vágjak neki?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok érettségim van meg egy szakács szakmám. Dolgoztam a szakmámban de teljesen más mindenhol mint a gyakorlati helyemen volt és úgy érzem nem akarok ebbe dolgozni mert nem éri meg. Jelenleg egy kisboltban dolgozom és nagyon szégyellem meg nem is szeretem és úgy érzem én többre vagyok hívatott ennél. Nem vagyok egy buta típus szerintem bármit meg tudok tanulni ha érdekel és rászánom magam. Nincs nyelvvizsgám meg nem annyira tudok angolul de azt is meg tudnám tanulni. Az érettségim 3-as 4-es lett és abban szeretnék tanácsot kérni hogy vágjak neki ennek az egésznek? Menjek egyetemre? Vagy elég egy tanfolyam? Ha egyetem akkor fel vesznek e oda és mik a feltételek? Ha tanfolyam akkor melyik? Van e ingyenes vagy csak fizetős? Debrecenben lakom és nagyon megköszönném a segítséget.

2020. jan. 3. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Egyetem, és minimum egy gazd infó képzés. Amúgy elég hasznos a plusz gazdasági tudás is, valamint azért nem tömény matek mint mondjuk egy prog infó. Ha ilyen egy éves alibi képzést választasz akkor egy év múlva pont ugyanilyen dilemmában leszel mint most.
2020. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Biztos vagy benne, hogy ezt szeretnéd? Írtál már életedben valamilyen számítógépes programot? Ez azért egy nehéz szakma, nem való mindenkinek...


Én is a gazdasági informatikát javaslom. Ez egy sokoldalú diploma, ha mégsem jönne be a programozás, mehetsz tovább a gazdasági vonalon is.


Illetve átgondolnám, hogy például egy nemzetközi gazdálkodás (külkereskedelem) vagy kereskedelem és marketing nem érdekel-e jobban. Ezek is nagyon jó szakok, és nem kell hozzájuk tudni programozni.


Illetve ha szakács vagy, adja magát a turizmus vendéglátás szak, például a szállodaipar kifejezetten érdekes, miért nem nézelődsz itt is?

2020. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A vendéglátásból egy életre kiábrándultam mindig hajtani azért hogy más emberek jól érezzék magukat ünnep nap hétvége nincs csak a hajtás... kereskedelem úgyszintén.

Olyan munkát szeretnék ami nyugodt,jó fizetéssel, sok lehetőséggel és jut időm a családomra és magamra is mert igy szinte semmi sem jut. Folyton korán kelni estig lenni 12-16 órázni havi 150-160 ezerért... azért gondoltam ezt mindenhol ezt látom ha erre van kereslet miért ne próbálhatnám meg..

2020. jan. 3. 13:04
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Én mérnökinformatikusnak tanulok a GAMF-on, most kezdem a 2. félévet. Van jó pár lány a szakon, de többségben azért fiúk vannak (és általában ki is beszélik a lányokat, hogy mit keresnek ezen a szakon :D). De az informatikához nagyrészt elvárják a diplomát ÉS munkatapasztalatot (amit egyetem alatti gyakornokoskodással lehet megszerezni). Egy OKJ-vel vagy tanfolyammal nem nagyon fogsz munkát találni. Főleg nem egy párhónapos Greenfox Academyvel.


Szóval egyetemre menj, ha biztos infoval alarsz foglalkozni. Középszintű informatika érettségi a legtöbb helyre elég szerintem a bejutáshoz, de egy jó matek nem árt mellé. 290 ponttal simán bejutsz a debreceni egyetemre. Felvi.hu pontszámító kalkulatorát ajánlom.


A bent maradáshoz pedig az érettséginek nem sok köze van.


Mérnökinfón kívül még a proginfót tudom ajánlani. Ott kevesebb műszaki tárgy van( pl: fizika, villamosságtan) és elvileg több matematikai és programtervezési.


Aszerint válassz, hogy neked melyik jön be jobban.


Neten rátudsz keresni a szakok tanterveire.

2020. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Illetve egy emelt érettségi kötelező már a 2020-as pontszámítás szerint, viszont kapsz érte +50 többletpontot. Informatikából ajánlom az emelt szintet, mert elég könnyű, még ha a programozási részét ki is hagyod.
2020. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
290 pont nem elég semelyik szakra Debrecenben
2020. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Olyan munkát szeretnék ami nyugodt"

Tapasztalat alapján az informatika sem az :\ De lehet csak az én munkahelyem ilyen.

2020. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6: Igazad van, nekem még a jó pár évvel ezelőtti ponthatárok voltak az eszemben. De azért valljuk be nem sokkal magasabbak, mint amit írtam. Aki nem tud 320 pontot összeszedni, az ne is menjen egyetemre, mert úgyis kihullik.
2020. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

15:53

Ez azért nem igaz. Én régen 298 ponttal vágtam neki, és most fejezem be a második mérnöki BScmet, ezt 5-ös átlaggal.


Viszont láttam egy csomó kitűnő tanulót elhasalni. A legjobban tapasztalataim szerint az átlagos, 3-as 4-es középiskolai tanulók teljesítenek.

2020. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Úgy döntöttem leteszem az angol nyelvvizsgát plusz infóból érettségi aztán megpróbálom az emelt érettségit és ha úgy látom megy akkor nekivágok az egyetemnek bár kicsit félek tőle nagyon idegen nekem...
2020. jan. 4. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!