Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon nehéz az érettségi?

Nagyon nehéz az érettségi?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsős egy ügyviteli szakgimibe, és már most félek az érettségitől. Nagyon nehéz? Szeretnék minden érettségi tantárgyból 5-öst szerezni az érettségi vizsgán. A vizsga tantárgyak a: matek, nyelvtan és irodalom, egy nyelv: angol, töri és egy választott?bár nálam ott van az ügyviteli. Most akkor nekem még azon kívül kell egy vagy mi? És az alap tantárgyakbeli vizsgán miket kérnek?plusz az ügyviteli vizsgán?
2020. jan. 3. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

Neked valószínűleg az 5. Tárgyad kötelezően a szakmai (ügyviteli) lesz, nem kell mellé egy 6.-at választani (de lehet)


Ha tanulsz, annyira nem nehéz (az ügyvitelt nem tudom, a másik 4-föl tudok csak nyilatkozni)

A neten (talán felvi.hu-n) meg tudod nézni, hogy közép és emelt szinten milyen követelmények vannak/témakörök jöhetnek szóba

2020. jan. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
5-ösre minden tárgy? Az bizony igen, nagyon nehéz.
2020. jan. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A választott az ügyvitel lesz.

Nem nehéz, még 3 év múlva is ráérsz elkezdeni izgulni:)

Az érettségi tárgyakat tanuld rendesen, akkor külön nem is nagyon kell majd tanulnod rá - kivéve, amiből emeltezel majd.

2020. jan. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

"Szeretnék minden érettségi tantárgyból 5-öst szerezni az érettségi vizsgán."

Ebbe így garantáltan bele fogsz betegedni, ha már most ennyire izgulsz az egész miatt, ráadásul ilyen elvárásokkal saját magaddal szemben...

2020. jan. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Milyen sok betegagyú lepontozós kisgyerek van itt. Ez a gyakorikérdések színvonal
2020. jan. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy idén megszűnik a kötelezően választható 5. érettségi tárgy és csak simán választható lesz. (Tavaly érettségiztem, és akkor a szakmai tanárom mondta ezt, de az a biztos, ha ràkèrdezel erre a tanárodnàl, de nagy a valószínűsége, hogy mire odajutsz ismételten változni fog).

Ha addigra megszűnik a kötelező 5. akkor Neked kell választani valamilyen másik tárgyat, például a tesit. Érettségit viszont nem csak 5 tárgyból tehetsz, hanem bármennyiből, ha az öttől több, mert ötre kapsz érettségi bizonyítványt.

Az, hogy mindened ötös legyen az nagyon nehéz, igen és felesleges is. Ha az egyetemi továbbtanulàs a cél akkor elég abból a két felvételi tárgyból jól teljesítened ami Neked kell, a többit úgysem fogják nézni, de tudnod kell, hogy minimum az egyikből emeltezned kell, mert ez új törvény. Nyilván nem várja el senki tőled, hogy már 14-15 évesen tudd, hogy hova szeretnél menni, de jó, ha 18 éves korodra eldöntöd, igazából ha nem döntöd addigra el sem sincs vész, de utána már, ha van érettségid(vagy, ha nincs, de már kétszer próbálkoztàl vele) akkor fizetned kell minden egyes vizsgàèrt, ami hát, nagyon nem olcsó.

Az, hogy miket kérnek egy-egy érettségi vizsgán közép vagy emelt szinten azt meg tudod nézni az oktatas.hu-n.

Egy jó tanács: Még ne paràzz a vizsgàkon, mert, ha 4 évet végig paràzol akkor abban az egy hét kemény szívàsban el fogsz vérezni, egyetemen meg pláne. Szóval nyugi, tanulgass, teljesíts jól és 12. év elejètől kezdj el ismételni mindent, vázlatolni, stb. és oldj meg minél több előző évi feladatot, így garantàlt a siker.

2020. jan. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!