Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkezik itt valaki érettsé...

Jelentkezik itt valaki érettségi után tanárnak vagy tanítónak? Nem akarják lebeszélni a szülők? Tanárok és barátok mit szólnak hozzá?

Figyelt kérdés

2020. jan. 3. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Igen,én. Tanárnak, 12 féléves képzésre. Édesanyám szeretett volna lebeszélni, de már beletörődött a választásomba. Az egyik szakom nyelv, egy másik nyelvből is most tettem C1-es nyelvvizsgát, szóval lesznek lehetőségeim, bár én azért megyek, mert tanítani szeretnék.

Az osztályfőnököm és az igazgatónő örült, azt mondták, mre végzek, pont lesz szabad állás, mert nyugdíjba megy valaki, jelentkezzek majd bátran hozzájuk. Hát ez még messze van.

18/F

2020. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Én is tanár szeretnék lenni.

A családomban sok pedagógus van, anyukám tanár, a nagynéném és a nagymamám óvónők. Úgyhogy mondhatni sorsszerű volt, hogy én is erre a pályára kerülök.

A szüleim persze nem annyira akarják, kifejezetten nem tiltják, inkább úgy vannak vele, hogy majd rájövök, hogy ez nem jó pálya.

A suliban a tanároknak konkrétan nem mondtam a tervemet, de több oszt.társam is tanár akár lenni és nem beszélik le őket.

17/L

2020. jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Én öt éve jelentkeztem tanárnak. Életem legnagyobb hibája volt. A tanárképzés egy fos és a végén majd éhenhalok. Bárcsak lebeszéltek volna erről.
2020. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: milyen szakos tanárnak jelentkeztél?
2020. jan. 5. 15:40
 5/6 anonim válasza:

Én is tanítónak jelentkeztem egyetemre idén :)

19/L

2020. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ja, és az lemaradt, hogy lebeszélni senki nem akart, de kaptam néhány furcsa megjegyzést, mint például,hogy éhezni fogok, nem fogok bírni a mostani gyerekekkel.. dehát én úgy gondolom,hogy majd kiderül, milyen lesz :) az én tanítónénijeim nagyon jók voltak, szerették a gyerekeket ezért mi is szerettük őket ( persze van kivétel, aki miatt a mai napig utálom a matematikát), de úgy gondolom,hogy minden csak hozzáállás kérdése :) egyébként én szeretnék elvégezni majd egy másik szakot is, olyat, ami szintén gyerekekkel foglalkozik :)
2020. máj. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!