Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik érdemes szerintetek...

Melyik érdemes szerintetek inkább grafikus vagy informatikus?

Figyelt kérdés

Egyetem választás előtt állok majd lassan és elkezdtem már nézegetni, hogy hova is akarok menni majd a jövőben. Azt már régóta tudom, hogy a WEB designer/WEB fejlesztő szakma érdekel.


A kérdés az lenne, hogy inkább érdemes egy művészeti egyetemet nézni (grafika szak) vagy inkább az informatikai egyetemeket figyeljen (program tervező szak).


A szívem inkább a művészeti rész felé húz, de attól félek, hogy akkor nem fogok tudni megélni belőle ha oda megyek.


A válaszokat előre is köszönöm. 😁



2020. jan. 4. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos Magyarországon nincs olyan szak, ami pont neked való lenne (Németországban van Medientechnik és képzik a grafikus/webprogramozó/játékfejlesztőket), bár azt hiszem a METU-n mintha lett volna web szak, csak nem találom most. Teljesen érthetetlen, miért nem indítanak ilyen szakot.


Szerintem nem kell “vagy-vagy” szinten választanod. Simán mehetsz a MOME-ra és mellé betolhatsz egy informatikai szakot.


A kérdésedre válaszolva: a grafikai képesség nagyon fontos skill, mert nehezen replikálható, és kevesen képesek rá. Viszont ha csak erre akarsz támaszkodni, az nagyon nehéz megélhetés és bizonytalan is. Másfelől a szoftverfejlesztésben nehéz kiemelkedni, mivel rengetegen tanulják, és a munkák nagy része unalmas, monoton. Ezért — ha van a grafikához tehetséged — akkor én kombinálnám a kettőt.


Egy ismerősöm képzőművészetet végzett, utána meg kommunikáció szakot és rátanult még online marketinget. Jelenleg marketingesként dolgozik, és hatalmas előny a számára, hogy profiként tud akár saját maga is reklámokat tervezni, de ügynökségeket briefingelni is. Tudja, mit akar, és meg is tudja csinálni. Pont tegnap kérdeztem tőle, hogy elégedett-e az iskoláival, és mondta, hogy persze, nagyon jó kombináció.


Szerintem a grafika+marketing vagy grafika+programozás – mindkettő nagyon jó, a programozással együtt pláne.

2020. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Egyértelműen infó. A művészi ismereteket, ha érdekelnek, majd önállóan megtanulod.
2020. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat bár nem lettem előrébb 😅😁
2020. jan. 4. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!