Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdaságinformatikus szakot...

A gazdaságinformatikus szakot melyik egyetemen éri meg a legjobban elvégezni?

Figyelt kérdés
3 kiemeltet néztem, a veszprémi Pannon, Bp-n Obudai, és ugyanitt a BGE. Van itt esetleg olyan aki ezek közül jár valamelyikre, és tudna véleményt mondani? Esetleg aki több intézményben is volt már?
2020. jan. 4. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Én most vagyok elsőéves OE gazdinfón szóval még nem tudok sok tapasztalatot mondani. Tavaly indult először a szak ezen a karon, de tavalyhoz képest sokat könnyítettek rajta, mert akkor nagy volt a bukási arány, főleg a programozás miatt. Nekünk már átrakták második félévre a szoftvertervezés és fejlesztést, helyette most PHP-t tanulunk. A matek a Bécsi úti épületben van, az összes többi óra a 8.kerületben. Viszont egy nap csak az egyik helyen kell lenni, szóval nem kell ingázni egy napon belül. Az oktatók normálisak, azt viszont nem értettem, hogy mivel első félévben felveszik nekünk a tárgyakat, felvettek nekünk egy "Önismerettől az önmenedzselésig" nevezetű szabadon választható tárgyat, amit nem lehetett leadni. Végül sokan nem is teljesítették. Amik eddig a legnehezebb tárgyak voltak, az a statisztika, elég sokan írnak belőle aláíráspótló vizsgát, sokaknak épp meglett a 2-es. A másik ilyen tárgy a PHP programozás, ami kb a szak 80%-ának szintén 2-es. A matek nem annyira vészes, ha középiskolában normálisan tanították. Egyelőre nekem tetszik az iskola és a szak is.

Ha van konkrét kérdésed, írj nyugodtan. :)

2020. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 2018 szeptemberében kezdtem az Óbudai Egyetem Gazdaságinformatikus szakán, és 1 év után otthagytam és átjöttem egy másik egyetemre mérnökinformatikára. Siralmasan szar volt az OE. A gazdasági tárgyakat a hírhedten szar KGK-n tartják, és én tapasztalat alapján is meg tudom erősíteni a rossz hírnevét. A programozást meg hallgatók tanítják a NIK-en, tanítani egyáltalán nem tudnak. Nekik ez kb csak a szakmai gyakorlatuk része, végzős gyerekek tartják, annyi az óra, hogy kivetíti, ahogy leprogramozza őrült gyorsasággal a feladatot, és senki nem ért semmit belőle.


Részletesen írtam tavaly véleményt a szakról és az egyetemreől (az első válasz):

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2020. jan. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, sokat segítettetek :D Akkor ezek szerint a BGE jó választásnak tűnik. Infós középsuliba jártam, viszont a mérnökinfó a sok fizika miatt nem jön be. Sokat vesztenék ha mérnökinfó helyett gazdinfóra mennék?
2020. jan. 5. 18:29
 4/5 anonim ***** válasza:
1 félév fizika van mérnökinfón. Kb ugyanaz mint a középsulis fizika anyag, csak nehezebb feladatok. Egyebként ha bejön a sok gazdaság, akkor nem vesztesz sokat, ha gazdinfóra mész. Nekem nem tetszettek a gazdasági tárgyak (pedig úgy álltam hozzá az elején, hogy milyen hasznosak és jók lesznek).
2020. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak kiegészítésként írom, de már nem diákok tanítják a programozást, hanem van rendes tanár. :)

Én pont a fizika,elektronika meg hasonló tárgyak miatt mondtam le a mérnökinfóról, mert sose volt erősségem a fizika.

2020. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!