Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetetlen a Gazdaságinformati...

Tibich kérdése:

Lehetetlen a Gazdaságinformatikus (Bsc) szakot úgy elvégezni, ha az ember még csak nem is érettségizik infoból?

Figyelt kérdés
Ahogy olvasom, a matek teszi ki a szak nagy részét, abból elég jó vagyok. Infobol sincs bajom, szeretem is, de úgy alakult, hogy nem abból érettségizem, viszonyt erősen gondolkodom ezen a szakon. Előre is köszi a válaszokat, mert nagyon érdekelne.

2013. jan. 1. 19:15
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Programozáshoz például egyáltalán nem konyítok, de azt ott megtanítják, nem?
2013. jan. 1. 19:25
 2/20 Vadmeggy ***** válasza:
Hugom se érettségizett infoból és elég béna :D, de eddig minden vizsgája és zhja sikerült. A corvinuson annyira nem veszik komolyan a dolgokat. Szerintem az alapokat simán meg tudod egyedül tanulni.
2013. jan. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én Debrecenbe szeretnék tanulni, nem tudom ott milyen szinten oktatják ezt a szakot, de biztató amit leírtál. Állítólag ez az egyik legkeresettebb diploma az országban, tehát megérheti ezt választani. Még egyszer köszi!
2013. jan. 1. 20:35
 4/20 Vadmeggy ***** válasza:
Ha a programozással akarsz később foglalkozni, akkor mindenképpen keresett leszel, de kérdés, hogy mennyire tanítanak meg. A corvinuson pl elég félvállról veszik a programozást.
2013. jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

A Corvinuson komolyan félvárról veszik a dolgokat? Az az egyik legjobb iskola, lehetetlenség bejutni..

Én is gazdinfóra akarok menni, már ha felvesznek:D Annyi csak, hogy én érettségizek informatikából, de nem kötelező, úgyhogy ha szereted is, akkor valamit csak konyítasz hozzá:D

Ismerőseim is járnak erre a szakra, azt mondják, hogy a programozást nyomatják rendesen, ezért külön tanárhoz jár mindegyikük. Nekem sem volt programozás órám a suliban, pedig emelt informatikára járok. Nem hiszem, hogy ezen múlik majd valami.

2013. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Idén kezdtem bgf-en a gazdinfot, én se érettségiztem infóból, programozni se tudok (mondjuk első félévben az még nem is volt. Félév első felében az évfolyam több mint a fele úgy gondolta, hogy bukni fog hálózatokból, és op rendszerekből (bgf hibája is), de én személy szerint belejöttem.

Én is úgy ugrottam neki a szaknak, hogy nem tanultam infot (csak 9.-ben), de szeretem és érdekel is.

Szóval ha érdekel, és utána olvasol a dolgoknak (nekünk nem nagyon vannak jegyzeteink, se könyvünk)akkor menni fog. Hozzátenném, hogy a bgf-en más a tanmenet, mint a bce-n vagy zskf-en. zskf-en például a hálózatok ha jól tudom csak 3. félévben van, és míg a bce-n nem annyira linuxoznak/tak, mi rögtön azzal kezdtünk, windowssal csak a félév végén foglalkoztunk.

kérdezz ha még érdekel valami :)

2013. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő: s a programozást már elkezdtétek? ha igen, mennyire nehéz? magántanár nélkül megoldható? Meg egyébként is, az első félévben hol kezdődik az info illetve matek oktatás, az alapokról?
2013. jan. 2. 14:17
 8/20 anonim ***** válasza:

hát első félévben még nem volt programozás, szóval ezt nem tudom megmondani, de valószínű majd én is külön tanárhoz fogok járni.

3 info tárgyunk volt: hálózatok, operációs rendszerek, irodai automatizálás. ez utóbbi word és excellből áll, szóval ez nem nehéz. hálózatok és oprendszer már más tészta. itt rögtön bedobtak a mélyvízbe. virtualbox nevű programban csináltunk mindent, oprendszerből első órán telepítettük a debian nevü oprendszert, majd ezzel foglalkoztunk szinte egész félévben (karakteres felületen). mindenféle parancsokat hajtottunk végre stb. hálózatokból első órán elmondták a hálózatkialakítás előnyeit, típusait, majd elkezdtünk itt is gépeket telepíteni, amiknek ip címeket osztottunk ki, majd hálózatba kötöttük őket, megosztásokat csináltunk, többet foglalkoztunk az active directoryval...

hát a matek az buktató tárgy állítólag, de olvastam neked megy. ha emelt szinten tanulod akkor annyi különbség lesz emelthez képest, hogy nehezebb példák. első félév anyaga: komplex halmazok, határérték, sorozat, sor, szélsőérték, első, második derivált, integrálás, feladatok gazdasági témákkal.

első héten írtunk egy szintfelmérőt, és ha egy bizonyos pontot nem ért el valaki akkor mennie kellett szintfelzárkóztatóra, itt elvileg középiskolai nehezebb közép, és emelt feladatokkal vezetik be az adott anyagot, és utána térnek rá a nehezebbekre, de ezt pontosan nem tudom, nekem nem kellett járnom ilyenre. alapórán példákból rögtön a nehezeket mutatták, de az én gyakorlat tanárom baromijól elmagyarázta, az is megértette szerintem első órán a deriválást, aki azt még nem is tanulta. :)

remélem segítettem. amúgy nem rossz a suli, viszonylag alacsony volt a ponthatár, szóval megjelölheted ezt is akár.

2013. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

ja lehagytam, hogy programozás nekünk csak 3. félévtől lesz.

idén volt számítástudomány nevű óránk, itt beszéltünk már róluk, de főleg az automatákról, szóval a komolyan programozásra még van egy félévem felkészülni :)

2013. jan. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem vágj bele. Én corvinuson tanulok, igaz más szakon, de több ismerősöm gazdinfos. Most első évesek, minden héten van elmélet, de gyakorlat csak két hetente, szinte nem is nagyon csinálnak semmit, tényleg fél vállról veszik. De a matek, stat az elég kemény, meg a mikro és makro.
2013. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!