Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diszkalkuliám lehet, de sosem...

Diszkalkuliám lehet, de sosem vizsgáltak meg így nem lettem felmentve. Van erre mód?

Figyelt kérdés

Szóval az a lényeg, hogy nagyon nem megy a matematika, se a szorszas, se az osztás, meg úgy semmi olyan, aminek a számokhoz köze van. Mai napig néha az órával is bajban vagyok, ugyan például egy digitálist nem tudom analóg módra értelmezni.

Emiatt sajnos szakmám sem lett, ugyan is matek miatt kétszer is kibuktam. Azóta persze OKJ-n lett szakmám, hisz ott nincs úgy matek, de akkor is ez számomra nagyon rossz. Érettségit szerettem volna letenni, de emiatt sose mertem. Most 22 éves vagyok, és egyre inkább bánom azt, hogy nincs érettségim. Emiatt utálok élni is, mert olyan munkákat kell elvégeznem, amit egyszerűen nem akarok. Egyszerűen többet látok magamban, mint hogy egy gyárban dolgozzak, vagy egy raktárban. Readásul a hátam miatt nem is bírom a fizikai munkát.

Szóval 22 évesen van mód arra, hogy valahogy felmentsenek matekból, egy levelezőn esetleg érettségit tegyek munka mellet?

Vagy éljen le így az életem?


Matek miatt sokszor kinevetett a matek tanárom is. Illetve hátra ültetett és nem foglalkozott velem. 8.-ban csak azért nem buktam meg, mivel a második félévben eléggé átment geometria irányába az egész, az pedig ment, mivel nem igazán voltak számok.



2020. jan. 4. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, felnőttek esetében ki végez ilyen vizsgálatot. Keress egy gimnáziumot, ahol tanulnál, ők valószínűleg tudnak ebben segíteni.
2020. jan. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy értéktelenebb attól, hogy nincs érettségid, hiába gondolják azt sokan.

Viszont nem valószínű, hogy megkapnád a felmentést az új szabályok miatt. A törvényalkotó szerint nem az az érdeked, hogy letehesd az érettségit.Azonban az érettségi nem olyan nehéz, mint ahogy azt a középiskolások gondolják.

Mégiscsak érdemes lehet neked magadat diszkalkuliával diagnosztizáltatni, mert akkor megtaníthatják neked speciális módszerekkel az alapműveleteket. Aztán tudnál még fejlődni. Most már az a jó, hogy nem kell minden tárgyból újra leérettségizni, hanem elég abból, amiből megbuktál. Ne add fel!

2020. jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De azt olvastam most, hogy az ELTE-n egyedül Pesten tudnak adni felmentést Pesten is. Csak a teszt ára 70.000Ft. nem tudom bele vágjak e. Mert egyedül élek és nekem ez nagyon sok pénz.
2020. jan. 5. 15:07
 4/5 A kérdező kommentje:
2020. jan. 5. 15:08
 5/5 anonim válasza:
Ne legyél elcsüggedve emiatt. Én 25 éves leszek és szintén emiatt nincs érettségim. Teljesen átérzem ezt. Biztosan a felmentéssel letudod tenni az érettségit és sikerül egy jó munkahelyet találnod. Ha bármi kérdésed lenne írj nyugodtan.
2021. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!