Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet diszkalkuliám úgy, hogy...

Lehet diszkalkuliám úgy, hogy a matematika érettségim gyenge kettes lett?

Figyelt kérdés

Olvasgattam az interneten a diszkalkulia tüneteiről, és többet is felfedezni véltem magamon. Viszont arról is hallottam, hogy akiről megállapítják, hogy diszkalkuliás, az nem érettségizhet. Akkor mit csinálnak, ha utólag derül ki, hogy diszkalkuliás vagyok? Úgy sikerült csak a matematika érettségit megcsinálni, hogy hetente kétszer jártam magántanárhoz előtte.

Humán tantárgyakkal sose volt problémám, jól mentek.


2016. máj. 25. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Nincs diszkalkuliád, egyszerűen nem áll hozzád közel a matek. Ha diszkalkuliás lennél, akkor már az alapműveletbe beletörne a bicskád, és a tanévek végén nem mentél volna át. Az érettségit bár soka bagatellizálják, de mégis az alapműveletek ismereténél komplexebb gondolkodást igényel. Azt a 25 pontot sikerült összehoznod, tehát nem vagy diszkalkuliás... Mert például a 35 deka szalámis feladatot mindenki kinevette, de egy diszkalkuliás csak nézte volna tanácstalanul.
2016. máj. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha el is fogadnák utólag, a diszkalkuliásoknak is a matek helyett egy másik tárgyból kellene érettségizni. Az pedig nem tudom mennyire lenne ínyedre.
2016. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*kell
2016. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Nem nem vagy az ! Az egyik barátnöm az volt a matektanár meg csesztette miatta ,hogy nem hiszi el ,hogy van ilyen . Világ életemben jo voltam matekbol megprobáltam a tanár elött elmagyarázni a másodfoku egyenlet megoldását .. 3 orámba telt mire a tanár felfogta ,hogy nem fog menni mert egyszerüen neem megy neki . Ha te ezzel nem vagy gondban akkor nem vagy az :)
2016. máj. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!