Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Színi egyetemre milyen érettsé...

Színi egyetemre milyen érettségi kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy mennyire számít ha színi egyetemre megyek, hogy miből érettségizek? Mindenhol néztem, nem találtam semmit.

Arra gondoltam, hogy énekből érettségizem pluszban és töriből meg irodalomból emelteznék. Viszont egy barátnőm, aki szintén színi egyetemre akar továbbmenni, rajzból és művtöriből fog érettségizni(egy évvel idősebb nálam) merthogy kell a képzőművészet. Tudja valaki, hogy hogy is van ez pontosan? Tudtok segíteni?



2020. jan. 5. 01:22
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Színművészeti egyetemre nem kell semmiféle tárgyból emeltezni. Ott teljesen más a felvételi eljárás.
2020. jan. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell. Több fordulóból álló felvételi eljárás van, de ez le is van írva a SZFE honlapján.
2020. jan. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ruzuzu válasza:
78%

Nem kell semmilyen speckó érettségi vagy nyelvvizsga (ez utóbbiban nem vagyok 100%-ig biztos), össze kell állítani egy felvételi anyagot, ami szakonként egyéni követelményekkel bír (ez fent van a honlapjukon-szakonként).

Viszont ha le tudsz emeltezni valamiből, szerintem tedd meg, jó, ha van B-terved a Színmű mellett. Én is oda készülök, de van angol emeltem, nyelvvizsgám, meg infó érettségim is, hogy ne koppanjak, ha esetleg nem vennének föl.

2020. jan. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, nagyon hálás vagyok!

Utolsó: nyelvvizsga nélkül már szinte sehova nem vesznek fel, úgyhogy gondolom ide is kell...💁

Drukkolok neked, remélem felvesznek!😃

Anyumék jogra akarnak küldeni, viszont én színésznő szeretnék lenni, szóval megvan a "B terv" márha anyumék akarata B-nek számít...😐

2020. jan. 5. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!