Egyetem szakváltás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most leginkább egyetemi kilátásokban tapasztalt emberek véleményére lenne nagy szükségem! Tavaly előtt kezdtem az egyetemet a BME vegyészmérnöki karán, de az a sejtésem, hogy mégsem ez az irány amit elképzeltem. Sok tárgy viszonylag kis energiabefektetéssel sikerült de a kémia és a matek nagyon nehezen megy, és a vizsgaidőszakban szabályosan az élettől is elment a kedvem (a stressz miatti szorongással mindig vannak komoly gondjaim). Ráadásul máris csúszásban vagyok. Úgy érzem ha meg is csinálom valahogy, akkor is az lesz a vége, hogy fizetősre kerülök, csúszok sokat, és közben nem is szeretem. Nem akarom már a családomat sem ilyen helyzetbe tenni, mivel nekem nincs keresetem. Tudom magamról, hogy a pusztán "tanulós" dolgok nekem jól mennek, sosem voltam matekos, sem kémiás ezért nem is értem min csodálkoztam, de valamiért a felvételikor jó ötletnek tűnt. Még nem döntöttem el, hogy váltok-e mivel nem találtam semmit a helyébe. Nem tudtok szakot ajánlani, amin inkább tanulni kell, és nincs ilyen reál irányban, valamint megéri? Esetleg akkreditálni is lehet? BME-n belül szeretném, mert mégis egyszerűbb mint egyetemet is váltani, de a gazdasági dolgok nagyon nem érdekelnek. Tudom ehhez több infót kéne írnom, de nem tőletek várom a megoldást, csak segítséget szeretnék, hogy merre indulhatnék ilyenkor:// Szakmára is gondoltam, de őszinte leszek, ott egyiket sem tudnám választani. Csak ha már nagyon nagyon muszáj lenne.23/L

2020. jan. 5. 17:43
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!