Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki elvégezte a pszichológia...

Aki elvégezte a pszichológia alapszakot, esetleg mesterszakot, hol tudott munkát találni? Milyen a munkalehetőség?

Figyelt kérdés

2020. jan. 5. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Btk tárgyakat minimum mester viszonylatra végezz ha a szakodban akarsz elhelyezhedni, az alapszak kb. arra jó hogy alapot ad a felsőbb oktatásra.

Alapvetően pszichológus vagy viselkedéskutató lehetsz, de sok alágazata van ezeknek. A szaktájékoztatóban leír mindent az egyetem a szakodról, ezt a weboldalon kell letölteni.

Röviden: ne végezd el, ígyis telített a szakma.

2020. jan. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pszichológiát tanulok, nem értek egyet az előttem hozzászólóval, legalábbis abban, hogy telített a szakma. Mesterképzés mindenképp kell, sőt ha klinikai irányban gondolkodsz, akkor mindenképp kelleni fog a szakképzés is. Sajnos ezen a vonalon sokáig tart a képzés és a szakképzéstől kezdve saját magadnak kell fizetni, viszont a szakképzéssel nagy eséllyel találsz munkát. A munka-és szervezetpszichológia az a szakirány, amihez nem kifejezetten kell a szakképzés is, de nyilván előny, ha van. Mester után általában mindenki el tud helyezkedni HR-esként vagy egyéb területeken. Ha valamire kíváncsi vagy, írj nyugodtan.
2021. febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
előző vagyok: azt elfelejtettem odaírni, hogy a klinikai szakképzéshez kell munkaviszony, szóval állást már azzal is találhatsz, de általában elég alacsony a fizetés még a szakképzés nélkül
2021. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!