Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kitűnő tanuló szeretnék lenni...

Kitűnő tanuló szeretnék lenni de sehogy sem megy valószínűleg rossza tanulási technikám mondjatok lécci jó tanulási technikákat ti hány órát tanultatok naponta?

Figyelt kérdés
mit csináljak hogy 5-ös tanuló legyek?

2013. dec. 3. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
tanulj
2013. dec. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Mindíg pontban éjfélkor kell elkezdeni a tanulás lilahaggyma füzérben és fontos,hogy a könyv 174 cm-re legyen a szemedtől,a tanulás elött denevér vért kell innod. Ez a legjobb módszer !... de tényleg a legjobb. !
2013. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mondjuk egy könnyebb leckét én kb fél óra alatt tanulok meg. Tz előtt a leckék lényegét (amit nem tudok) összeírom egy papírra. mindenképp emeld ki a lényeget. ha egy egész fejezetet vesze át, akkor egyszer előről vedd át a leckéket, egyszer pedig hátulról, mert sokan hajlamosak arra, hogy az első párat jól megtanulják, de a többit már kevésbé veszik át. az órákon mindenképp figyelj oda. ha van egy tantárgyhoz munkafüzet, akkor a feladatok átnézése is sokat segít.
2013. dec. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nem csak rajtad, meg a tanulási technikádon múlik.

Nagyban függ a tanártól is. Kaptam én már hibátlan dolgozatra is négyest, meg buktattak már meg vizsgán szinte hibátlan feleletre.

Persze az is lehet, hogy egyszerűen ilyenek a képességeid.

Egy dolgot azért jegyezz meg: nincs akkor semmi katasztrófa, ha valaki nem színkitűnő. Persze, azért ne bukdécsoljon, de önmagában az, hogy valaki 5,00-s, az díszelegni vele, meg nagyképűen dicsekedni nagyon jó, de közel sem biztos, hogy ugyanakkora valódi tudás van mögötte, mint egy 4,5-ös tanulóban. Többet ér az, aki inkább 1-2 dologból marha jó, viszont lehet, hogy nem kitűnő. Az életben úgysem az számít, hogy hányas lett a bizi átlagod. :)

2013. dec. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket.:)
2013. dec. 4. 08:21
 6/8 anonim válasza:

Nekem pl. fizikából 1 hiba volt 2 lapos felmérőben és 4 est adott az a ****! :D

idézem amit irtam:

''Az atomok a tárgyak alkotórészei''

a tárgyak helyett anyagok-at kelett volna

2013. dec. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
utolsó az bizony nagy hiba fizikában nincs olyan szakszó , hogy tárgy . Szakzsargon helyes használata csak az ötös meg is értem a tanár ,hogy csak négyest adott
2014. máj. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Gyakorolj sokat! Tanulj (pl.:az internetről) plusz dogokat. Ha van rá lehetőséged iratkozz be különórákra. A törit, hogy jól megtanuld olvasd el 1-szer ,majd kis részenként 3-szor aztán megint 1-szer. 😃👍📘
2015. márc. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!