Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mindent a gyógypedagógiáról?

Mindent a gyógypedagógiáról?

Figyelt kérdés
Sziasztok , légyszíves volna valaki olyan aki gyógypedagógia szakon végzett esetleg hallgató ? (ELTE) . Milyen egy heti órarend ? Mennyire nehezek az órák ? Milyen órák vannak ? Van az iskola mellett lehetőség dolgozni ? Testnevelést mennyire veszik komolyan ? Kollégiumok vannak az iskola közelében ? A kolllégiumokban milyen a társaság ? Ha van egyéb tapasztalatotok , információtok azt is szivesen várom ! Előre is köszönöm mindenkinek ! :)

2020. jan. 9. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most vagyok elsős a Bárczin,szóval még csak az első félévről tudok nyilatkozni.

Órarend: Első félévben 14 tantárgyam volt, ami elég sok más volt osztálytársaim órarendjéhez viszonyítva. Év közben nincs semmilyen számonkérés, viszont a vizsgaidőszak nekem elég durva 10 vizsgám van és nem mondanám egyáltalán könnyűnek és a 10 vizsga is sok más szakokon olyan 4-6 vizsga van általában. (legalábbis az ismerőseim körében)

Munka: Én nem dolgoztam, nekem nem fért volna bele, de valószínű elszántság és munkahely kérdése.

Testnevelés: Első félévben nem volt nem tudok róla nyilatkozni.

Kollégium: Az ELTE-nek 7 kolija van de ami a legközelebb van az is több mint fél órára a sulitól. Én a KCSSK-ba lakom, az kb. 45-50 percre van a sulitól, (emiatt sem dolgoztam mert sok időm ment el az utazással).

KCSSK koli: Kb. ezren laknak ott szóval társaság az van, de aki jobban szeretne társasági életet élni az többnyire klubozik van több klub a koliba és ott jobban vannak közös programok, ezt leszámítva én például a szobatársamon kívül nem nagyon ismerek mást ott.

Ha még tudok valamiben segíteni akkor szívesen válaszolok!

2020. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Bár én 2014-ben kezdtem, azóta változott a tanterv egy keveset.

Testnevelés jó, teljesítheted az egyetemen kívül is akár az ELTE-n, akár saját sportegyesületnél. Nálunk heti 1 alkalom volt kötelező, összesen 10 alkalommal, de be lehetett járni 1 héten többre is, és hamarabb letudhattad így.

Van néhány nehezebb tárgy, de nem vészes, meg beállítottságtól függ (anatómia, pszichológia, fejlődéstan, fejlődéslélektan).

Én végig dolgoztam az iskola mellett (mondjuk általában hétvégén, mivel lévén kis szak, nem nagyon tudod variálni az órarendedet).

Iskolától kb. 45 percre van a legközelebbi koli. Jók a kolis társaságok, szoktak lenni külön kolis rendezvények is, de persze függ a szobatársaktól, stb, általánosan nem lehet véleményt alkotni.

2020. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még hozzátenném, hogy nem tudom az első válaszoló milyen vizsgákra gondol, de nekünk rengeteg volt a beadandó, amire jegyet kaptunk, illetve szorgalmi hét utolsó 1-2 hetében az órán megírt zh, ami a félévi jegyet adta. Vizsgaidőszakban igazi húzós vizsgából csak pár darab volt, 4-5 maximum. Ezek főleg azok, amiket írtam, meg persze a szakirányos tárgyak 2. évtől.

Kicsit ami húzósabb a komplex vizsgák és a szigorlat, de teljesíthető azért.

2020. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!