Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi mellett tényleg...

Az orvosi mellett tényleg mindent fel kell adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon szeretnék orvosira menni, de egyre többen mondogatják a környezetemben, hogy "jaj, de nem éri meg, jaj, mindent fel kell adnod, nem lesz életed, ki fogsz bukni" stb. Szeretném kérdezni az orvosisoktól, hogy ebben mennyi az igazság? Engem személy szerint ezeket a beszólások nem tántorítanak el, de őszintén kíváncsi vagyok, hogy hogy is megy ez. Tanulni szeretek, szorgalmas vagyok, de nagyon sok minden más is érdekel, sok dolgot csinálok a tanulás mellett most is.

De ha minden jól megy, és bekerülök orvosira, tényleg nem lesz életem?



2020. jan. 7. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Én nem orvosira járok, hanem mérnökire.

Reggel 8-kor kezdek minden nap és 6 előtt sose jövök el az egyetemről. Napközbe max kajálni van idő, szóval nem arról van szó, hogy van egy óra reggel és egy este..

Miután visszaérek koliba neki kell állni labor jegyzőket írni, labor beugrókra tanulni, ZH-kra, stb.

Hétköznap semmi másra nincs időm egyetemen kívül.

Nem hiszem, hogy orvosi egyszerűbb lenne.

2020. jan. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
96%

Szia!

Én tavaly végeztem az orvosin. Valóban sok lemondással jár, többször fogod azt érezni hogy tényleg semmire nincs időd. Ami kell; egy nagyon profi időbeosztás, és nagyon sok lelki támogatás. Barátok és család nélkül nem megy.

Az pozitív, hogy szeretsz tanulni, ez mindenképp jól fog jönni később! :)


Itt az orvosin nem is igazán a tanórák mennyiségével van a baj, hanem a tananyaggal, ami nagyon sok, és amit nagyon rövid idő alatt kell elsajátítani. Sokszor ez az, amit nehéz kivitelezni.

Nem lesz könnyű ez a 6 év, viszont én saját tapasztalatból is azt tudom mondani, hogy megéri!! Én minden nap úgy megyek be dolgozni, azzal a tudattal, hogy ma is sok embernek fogok segíteni. Ez hatalmas motiváció.

2020. jan. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Így általánosságban nem igaz.

De vannak időszakok (nem csak vizsgaidőszakban), amikor igen, kb. minden mást alá kell rendelni a tanulásnak.

2020. jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, mi az a “minden”, amit fel kell adnod. De az biztos, hogy sokkal kevesebb, mintha az álmaidat adnád fel.


Az egyetem nem középiskola (jó esetben). Az egyetemisták keményen tanulnak. Heti egy összejövetel a barátokkal belefér hétvégén, többre ne számíts. Na és? Ők is egyetemre járnak. Ez egy ilyen korszak.


De utána 50 éven át kell azzal dolgoznod, amit tanultál. Kit érdekel, hogy mit kell feladnod, ha cserébe orvos lehetsz?

2020. jan. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Ez baromság. Jól kell beosztani az időt és ha már kötelező bejárni, használd fel arra, hogy ott is tanulj, értelmes dolgokat csinálj, mert azt a kört amúgy sem fogod tudni kimerülni, csak legfeljebb a szabadidődből megy el. Fontos megtanulni tanulni, rendszerezni az infót, úgy elég könnyen fog menni az extra információk hozzáépítése a meglévő alapokhoz.


TTK-n végeztem, most mérnöknek tanulok. Nekem is ment a vészmadárkodás, de tényleg minden a módszereiden múlik, amivel elsajátítod az infót, illetve azon, hogy nem hagyod feltorlódni a feladataidat. Utóbbi nagyon sok diáknak okoz nehézséget, szerintem a többség ennek a súlya alatt roppan össze.


Ami engem illet, sportolok, rajzolok, van párom, maradt rájuk időm mindig is, legfeljebb pár keményebb hét volt a szorgalmi időszak végén, mikor pár egyéb dolog kimaradt.


Egyébként meg célszerű vizuálisan, gyakorlati hasznot nézve tanulni, akkor nem unja meg az ember és motiváltabb is marad. Kipróbálni, ha lehet és megfigyelni dolgokat, utánajárni annak, ami kapcsolódik a témához. És mikor mással foglalkozol, mindent elengedni gondolatban, ami a tanulással kapcsolatos. Egy átlagos ember egyhuzamban nagyjából egy órát tud figyelni. Oszd be az időd és ne a mennyiségre menj, hanem a minőségi tanulásra. Akkor marad időd is és jobban is fog menni. Én eut baltáztam el gólya koromban, ezért csúsztam egy évet. A tanulási stratégiám háromnegyede időpazarlás volt...

2020. jan. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Orvostan hallgatók tapasztalatára kíváncsi a kérdező, nem pedig TTK vagy mérnökire járók véleményére
2020. jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6+1

Az orvosi a kérdés, de köszönjük.


Nem kell mindent feladni. Nem kell máshoz hasonlítani. Viszont sokszor lesz, hogy le kell mondanod dolgokról (család, barátok, programok, karácsonyi készülődés), mert a tanulás az első.

2020. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Én másodéves vagyok jelenleg. Őszintén szólva bődületes időt töltök az asztal felett görnyedve, viszont tényleg fontos a jó időbeosztás. Suli után átlag 3 órát szoktam még otthon tanulni mindennap, hétvégén többet, vizsgaidőszakban egész nap.

Nekem az vált be, hogy este 7 után már nem igazán tanulok, nekem kell az idő a páromra, a filmnézésre, magamra, stb.

Ha hétvégén elhívnak valahová, akkor a szombati tanulás után elmegyek, mert el kell, különben begolyózol.

Nem kell mindenről lemondani, de tény, hogy rengeteg minden háttérbe szorul.

2020. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Legnagyobb hülyeség!

Igen első félévben valszeg nehéz lesz, és kevesebb lesz a social life, de az utána lévő félévekben, amikor már belerázódsz a tanulásba, hogy mit hogyan kérnek számon, hogy neked mire mennyi idő kell, arra fogsz tudni időt fordítani, amire csak szeretnél!

Harmadéves vagyok a sote-n, egyesületi szinten röplabdázok (edzés+meccsek rendszeresen), ha a kedvem úgy tartja, bármikor el tudok menni bulizni vagy barátokkal találkozni, és az átlagom az utóbbi 2 évben 4.5 feletti volt.

Arra lesz időd, amire szeretnél időt fordítani, természetesen kell egy pontos időbeosztás, és meg kell tanulnod, hogy igen néha le kell ülni a fenekedre tanulni akkor is, ha nem akarsz, de semmit nem kell emiatt kiiktatni az életedből.

Legyenek helyén a prioritásaid, és minden szuperül menni fog!

2020. jan. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!