Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri honvédnek tovább tanulni?

Megéri honvédnek tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok itt van a pályaválasztás és hát a honvédségen gondolkoztam mert nekem nagyon tetszik meg is van az alkatom rá viszont egy kicsit bizonytalan vagyok benne mert rengeteg helyről hallom hogy jó szakma, viszont rengeteg helyről azt hallom hogy egy rossz szakma.Kérdés hogy akkor hogy is van ez? A szak amire szeretnék menni: Honvéd kadét, informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető. Elmondanátok mindent amit tudtok erről? Tapasztalatok esetleg információk? Nagyon megköszönném! :D

2020. jan. 13. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Jobban, mint a legtöbb közalkalmazotti hely.

[link]

További béremelésre lehet számítani.

[link]

Ezeken kívül az aktív állományú katonák rengeteg támogatást is kapnak. A ruházati illetményen sok más mellett lakhatási támogatás, utazási hozzájárulás és családalapítási támogatás is jár nekik.

2020. jan. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez tőled is függ, hogy milyen érdeklődésed van, mik a hobbiid, hogy képzeled el a jövőd.

Ha valóban érdekelnek a műszaki dolgok, informatika stb. akkor inkább erre a területre menj normál egyetemre, de a HHK-ra. A honvédség, rendőrség, katasztrófavédelem az állami szférának a kiterjesztése. Még ha bizonyos szinten stabil munkahelyet is jelent és kiszámítható életpályát, szakmailag viszont kiábrándító. Erős kontraszelekció van, és mindenhol a butább emberek kerülnek vezetői pozícióba. Buta főnökökkel meg nem jó együtt dolgozni, főleg úgy hogy pl. a szakmai területen pedig "C" kategóriás leszel, tehát informatikában, műszaki területen nem a legfrissebb korszerűbb tudással fogsz rendelkezni és dolgozni, hanem valami elmaradott tákolmánnyal kell kínlódni.

2020. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kiegészítésként elnézést kérek, mert most néztem meg a google-ban hogy mit értesz honvéd kadét alatt. Ez nem is igazi katonai pályaválasztás meg továbbtanulás. Én azt hittem, érettségi előtt vagy és a NKE-HHK katonai üzemeltető szakát nézted ki.

Katonai továbbképzés mo.-on csak az altiszti akadémián és az nemzeti közszolgálati egyetemen van, ahol jogilag is katona vagy.

Amit most elneveztek honvéd kadét programnak, az csak sima középiskolai képzés, ahol van egy vagy két szaktárgyad amiből érettségizhetsz. Egyébként nem sok köze van a honvédséghez, 90%-ban sima középiskolai képzés. Ezen kívül debrecenben van egy középiskola, ahol bentlakásos képzés van és az egészet próbálják katonásdibbra fogni. De ez csak körítés. Valójában ettől még nem lesz senki jogilag a honvédség része, utána nem nyújt katonai karriert, csak némi felvételi plusz pontot ha valaki jelentkezik az altiszti akadémiára vagy a HHK-ra.

És mivel a HHK-n a ponthatárok a béka feneke alatt vannak egyébként is, semmi értelme a plusz pontnak sem. Tehát ebből következően a javaslatom, hogy inkább valami valóban jó középiskolába menj (sajnos kevés van az országban), lehetőleg gimnáziumba. Ha leérettségiztél utána úgyis eldöntheted, hogy akarsz katonai lenni és minden lehetőséged meg lesz. De ha addigra már nem érdekel nyitott lesz az utad máshova is. Ellenben ha most szar középiskolába mész emiatt, 18 évesen meg megnehezíted a helyzeted ha valami komolyabb egyetemre jelentkeznél, akár informatikai területre, akár pl. külföldre.

2020. jan. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* A 2. üzenetben pedig félreírtam, kihagytam a "ne" szócskát. Tehát így hangzik korrekten a mondat: Ha valóban érdekelnek a műszaki dolgok, informatika stb. akkor inkább erre a területre menj normál egyetemre, de ne a HHK-ra.
2020. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

honvédnek nem tanulsz, az nem szakma, hanem hivatás.


Ha az informatika érdekel, keress olyan középiskolát, ahol ezt tanítják, esetleg olyan szakgimnáziumot, ahol van informatikai, rendszerüzemeltető, stb szakirány.


Katonának pedig akkor menj, ha katona akarsz lenni, és ne azért, mert megéri (mert nem fogja megérni, ha nem akarod igazán csinálni)

2020. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!