Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztikát Pesten melyik...

Anglisztikát Pesten melyik egyetemen érdemes tanulni? Érdemes/ hasznos egyáltalán ez a szak napjainkban?

Figyelt kérdés
Kérem csak az segítsen válaszával, aki ebben a szakmában van-, illetve ezt tanulja. :)

2020. jan. 12. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Én Szegeden tanulok, úgyhogy pesti egyetemekről személyes tapasztalom nincs, csak a szakról. Én nagyon szeretem, nem bánom, hogy ezt tanulom. Azt mondom, hogy hasznos, ha tudsz vele jól bánni. Konkrétan úgy nem fogsz vele állást találni, hogy valahol anglisztika diplomást keresnek, de több olyan hely is van, ahol csak az a feltétel, hogy legyen diplomád és beszélj jól angolul, de még jobb, ha több nyelven is tudsz. Ismerősöm anglisztika BA + MA-t végzett, és hamar talált vele állást, mert a felsőfokú angolja mellett van egy német közepe és szakmai angolja, pontos, lelkes, megbízható, jól lehet vele csapatban dolgozni, nem is keres keveset. De azt fontos, hogy szerintem sem szabad az alapképzés után megállni.

Egy szó mint száz, ha téged ez vonz, akkor mindenképpen próbálkozz, szerintem nem fogsz vele rosszul járni :)

2020. jan. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szak szerintem érdekes, pláne, ha egy másik minort is veszel fel hozzá új nyelvnek mondjuk. De szinte csak multikban lehet vele elhelyezkedni, ami ugyan jó fizetés, de ilyen tipikus irodai-csapatmunka-számítógépes dolog...Szóval olyan sz.ar, monoton, jópofizós munka, de ha érdekel kimondottan a nyelvészet, angol irodalom/töri/társadalomtudomány vagy ilyesmi szerintem érdemesebb phD-zni, kutatni, publikálni, hogy tényleg a tudásodat kamatoztasd és ne csak egy szem legyél egy nagy cég gépezetében (ahová tényleg bármilyen másik diploma jó). Amúgy én megbántam, hogy nem osztatlan-tanárira jelentkeztem, abban már eleve benne vannak a mesterszakos tárgyak is, nem csak az alap BA, plusz azzal tanítani is lehet ugye, nem csak gimiben, hanem bárhol...Ha elvégzem az alapszakot el akarom ismertetni az eddigi tárgyaim és a BA-minor helyett osztatlant elvégezni.
2020. jan. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szóval személyiségfüggő, ez kimaradt, nekem angolból, németből van felsőm, svédből a középfokút szeretném letenni, szóval könnyen találnék munkát, de engem nem érdekel se a tolmácsolás, se a fordítás, semmi ilyen kommunikáció/menedzserkedés/help desk akármi...Én inkább tudományos területen szeretnék dolgozni vagy tanítani, ahhoz például hasznos.
2020. jan. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!