Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van még Lehetőségem, hogy...

Van még Lehetőségem, hogy orvos legyek?

Figyelt kérdés
Szakma után nem mentem érettségire mivel megelégéltem vele. Viszont mára már úgy érzem hogy érdekelne az orvos szakma. Annyi helyről hallom, hogy a legtöbb orvos a kis úját nem mozdítsa meg ha nem kap egy kis jutalékot. Vagy mikor a kórházakban félre kezelik az embereket. A közeli kórházunkba történt már olyan is, hogy egy olyan műtét ami nem jár kockázatokkal, belahalt egy nő. Mivel nem volt elég képzett az orvos. Arra szeretném felszentelni az életem, hogy embereket gyógyítsak és segítsek nekik. 20 éves vagyok. Szeptemberben szeretnék majd jelentkezni esti érettségire. Addig is itthon tanulok és készülök a tételekre, hogy jó pontjaim legyen. Sőt tanári segítségem is van. Szerintek melyik a legjobb orvosi egyetem? Mennyi pontot kéne szereznem, hogy felvegyenek egyáltalán?
2020. jan. 17. 15:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
67%
Orvosként az a véleményem, hogy lehetne akár belőled orvos, de iszonyat hiszékeny és naiv vagy. Ráadásul rosszindulatú. Megsúgom, hogy az orvosok többsége nem kap hálapénzt vagy csak ritkán. Ami a félrekezelést illeti, ez szintén ritka másrészt a leterheltség és a betegszám mellett nem szabad csodálkozni azon, hogy becsúsznak hibák. Olyan meg, hogy egy műtétnek nincs kockázata nincs. Zéró információ birtokában hiszel el minden sz.rt és így akarsz közénk tartozni, hogy alapból elítéled a kollégáidat, úgy hogy se rólunk sem a szakmáról nem tudsz semmit? Na ezért ne legyél orvos!
2020. jan. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Én küzdeni fogok azért, hogy több legyek mint ami most vagyok. Nem fogom feladni.
2020. jan. 20. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!