Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy orvos rossz gyógyszert...

Ha egy orvos rossz gyógyszert ír fel, akkor van lehetőségem visszaváltani, vagy visszaigényelni a pénzt, amit ebből a hibából kifolyólag elköltöttem?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 28. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az orvossal meg tudod beszélni, akkor ő talán visszafizeti neked, ha azonban erre nem hajlandó, akkor peres úton érvényesítheted a jogaidat, de többe kerül a leves, mint a hús.
2017. ápr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
csak bírósági úton (hivatalosan)
2017. ápr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
de miért? az egészségügyi rendszer része az orvos, ha elismeri, akkor nekem az OEP-től kéne visszaigényelnem, és aztán engem nem érdekel, hogy hogy játszák le maguk között, és én nem szeretnék az orvossal sem rosszban lenni
2017. ápr. 28. 11:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy rossz gyógyszer? Ha pl kiváltasz valami antibiotikumot de nem gyógyulsz meg akkor arról effektíve a doki nem tehet.

Ha meg mondjuk nyugtatót kértél és pl egy allergia gyógyszert írt fel azt fogják mondani, hogy dehát miért nem tájékozódtál előtte, miért nem nézted meg mit váltasz ki, szóval erősen konvergál a 0hoz az esély, hogy azt a pénzt visszakapd.

2017. ápr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!