Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Én a rendőrtiszti főiskolára...

Én a rendőrtiszti főiskolára szeretném benyújtani a pótfelvételi (rendészeti igazgatási-büntetés-végrehajtási szakirányra), kérdés hogy ez lehetséges e?

Figyelt kérdés
És nem értem hogy ehhez miért kell alkalmassági vizsga...?És az igaz hogy nem mindegy hogy hány cm vagy?
2010. júl. 21. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ma találkoztam egy olyan pasival aki a rendőrtisztire jár, és max 170 cm. De lehet sokat mondok.
2010. júl. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha nincs meg az előírt testmagasságod, akkor nem lehetsz rendőr. Hasonlóképp, ha szemüveg nélkül 3 dioptriánál rosszabbul látsz, akkor se. De azt legalább lehet műtéttel korrigálni. Nyújtani még nem tudnak embert :P
2010. júl. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyébként ez is ott van a felvételi szabályzatukban:


b) A rendészeti igazgatási (büntetés-végrehajtási) (BA) szakirányra, csak a büntetésvégrehajtás

állományában már legalább 1 éve dolgozók jelentkezhetnek. A Főiskola

csak azok jelentkezését fogadja, akik az alap-, közép vagy felsőfokú büntetésvégrehajtási

szaktanfolyami vizsgával, illetve ennek elfogadható a 14/1997. (IV. 22.)

IM rendelet I. számú mellékletében felsorolt bizonyítványokkal rendelkeznek és a

végzettséget tanúsító dokumentumot a jelentkezési laphoz csatolják vagy legkésőbb

a felvételi tájékoztatóban megjelölt időpontig pótlólagosan megküldik. További feltétele

a jelentkezésnek, hogy a pályázó rendelkezzen büntetés-végrehajtási szerv által

kiadott támogató nyilatkozattal, amely szakmai alkalmasságát támassza alá.

2010. júl. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden szakra kell alkalmassági,csak akkor nem,ha már hivatásos vagy.És te is gondolhatod,hogy nem fognak 160 centis embert rendőrnek felkésziteni.


"A rendészeti igazgatási (büntetés-végrehajtási) (BA) szakirányra, csak a büntetésvégrehajtás

állományában már legalább 1 éve dolgozók jelentkezhetnek."


"Egészségi alkalmassági vizsgálat: A rendvédelmi szervek egészségi alkalmassági

követelményei nem azonosak a polgári életben meghatározott követelményekkel. A

Rendőrtiszti Főiskolára csak egészségileg alkalmas személyek kerülhetnek felvételre,

akik a végzést követően megfelelnek a rendvédelmi szervek fokozott egészségi,

pszichikai és fizikai elvárásainak. Nem vizsgálható, illetve minősíthető az a személy,

aki betegállományban, kórházban, adaptációs szabadságon van, végtagja begipszelt

illetve bekötözött. Az egészségi alkalmasságot kizáró okok: a normális élettani fejlődés

elmaradása. Az alkalmassági vizsgálatoknál férfiak esetében 168 cm és e feletti,

nők esetében 162 cm és e feletti testmagasság a megkövetelt."


Egyébként:

1.:Ha a Rendőrtisztire jelentkezni akarsz,akkor ezeket nem tudtad végignézni?

2.:Szerintem az RTF-en nincs pótfelvételi.

3.:Pót alkalmassági vizsgát nem tartanak.

4.:Ilyen körültekintő emberkéket én sem szeretnék a rendőrségeken látni.

De azért sok sikert!-.-"

2010. júl. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazából én nem olyan rendőr szeretnék lenni,aki járőrözik az utcákon,hanem pl az irodában dolgozni,papírokat intézni,ilyesmi.És ehhez nem értem miért nem mindegy hogy hány cm vagyok!Egyébként meg nagyon sok alacsony rendőrt láttam már...akkor ez hogy van??Nem értem miért olyan nehéz ide bekerülni!És képzeljétek elég alaposan végignézegettem a rtf honlapját!!És ott egyáltalán nem találtam olyan feltételt hogy hány cm legyél!!

Mindegy!Köszönöm a cinikus,esetleg bunkó válaszaitokat!

2010. júl. 22. 15:28
 6/6 anonim válasza:

pedig képzeld el , h van olyan feltétel, és azt is képzeld el, h civilként nem jelentkezhetsz oda, csak ha már állományban vagy.



1 végzős BV nevelő...:)

2010. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!